Daha modern Emirdağ

İlçede gerçekleştirdiği başarılı çalışmalarla taraflı tafrasız herkesin takdirini toplayan Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu ilçede ki eksikleri tamamlamaya devam ettiklerini daha modern bir Emirdağ için çalıştıklarını söyledi

Daha modern Emirdağ
Daha modern Emirdağ Admin
Bu içerik 40 kez okundu.

Daha modern Emirdağ

İlçede gerçekleştirdiği başarılı çalışmalarla taraflı tafrasız herkesin takdirini toplayan Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu ilçede ki eksikleri tamamlamaya devam ettiklerini daha modern bir Emirdağ için çalıştıklarını söyledi

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu Emirdağ ilçesi için en iyisini düşündüklerini ve hayata geçirdiklerini söyledi. Alt yapı çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Başkan Koyuncu 10 kilometre civarında içme suyu hattı çektiklerini ve çekmeye devam etiklerini söyledi. Emördağ’da ki yapılaşma ile ilgili de konuşan Başkan Koyuncu, “Bağımsız konut sayısı biz gelene kadar 153’tü biz geldikten sonra 600 oldu. Asıl bağlayıcı olan kısım 2020  yılı 11. Aydayız. Şuana kadar bizim 2020 yılında covid dönemi olmasına rağmen toplam bugüne kadar 1200 bağımsız bölüm vermişiz” dedi.

İTFAİYE ARACI ALACAĞIZ

Yeni bir itfaiye aracı alacaklarını söyleyen Başkan Koyuncu, “Bizim 3 tane itfaiye aracımız var. 6 kata yeteri miktarda.Bir tane 13 katlı binamız var ama 13 kata yetecek itfaiyemiz yok. Altıkat için sıkıntımız yok. 13 katta itfaiye yetmeyecek. Meclisimizle bu durumla ilgili bir karar aldık. Yeni bir itfaiye aracı alımıyla alakalı yakın zamanda veya önümüzdeki yıl böyle bir alım gerçekleştirmeyi düşünüyoruz” dedi. Cumhur İttifakının ilçede uyumlu bir şekilde gittiğini dile getiren Başkan Koyuncu, “Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanımız Orbay Divrikli hakikaten çok beyefendi birisi.İşinin ehli kendisi ticaretle uğraşıyor ve aklı başında. Bizim onunla çok uyumlu olduğumuz söylenebilir. Hakikaten çok iyi gidiyor. Şöyle söyleyeyim tepede cumhur ittifakı nasıl yürütülüyor ise Sayın Cumhurbaşkanımız ve Devlet Bahçeli ile Emirdağ’da da öyle yürüyor”

TAŞ RESTORAN GÜZEL OLDU

Yapımı tamamlanan Taş Restoran hakkında da açıklamalarda bulunan Koyuncu, “Ali Özkaya Sayın Vekilimiz bir gün Emirdağ’ına geldi ve çok da fazla durmayacak tabi bende vekillerimi büyüklerimi her gördüğümde akıl almayı seven bir insanım. ‘Vekilim dedim tam taş binanın olduğu yerde buranın dedim güçlendirilmesi lazım ya da yıkılması lazım. Sayın Vekilim ne yapalım yıkalım da bu alanı bir boşaltalım mı’ dedim.  Vekilimizde bana, ‘Yahu başkan ne yapıyorsun sen. Hazır bina güçlendirebiliyorsan güçlendir’ dedi. ‘Vekilim talimatınız gibi yapılacak’ dedim. Öyle güzel bir bina çıktı ki Sayın Vekilime bu yüzden teşekkür ediyorum. Ufuk açmak budur dışarıdan göz açmak budur. Şuanda biz taş binayı 1 Kasım itibari ile tamamlamış olduk. Bizim buradaki derdimiz şu insanlar buraya karnını doyurmaya gelmesin. İnsanlar buraya dinlenmeye gelsin. Hoşça vakit geçirmeye gelsin. Oturup sohbet etmeye gelsinler. Bazı akşamlarda nasip olursa burada Emirdağ türkülerini seslendirecek arkadaşlarımız olacak. Çocuk oyun parkımız da var burada. İnsanımızı yemek için eğlence için dışarıya göndermeyeceğiz demiştim inşallah bu Taş Restoran ilk adım” dedi.

GENÇLERE ÖNEM VERİYORUM

Gençlere büyük önem verdiğini dile getiren Başkan Koyuncu, “Bizim, Emirdağ'ımızın en büyük eksiği ilçe başkanı zamanında bir gençlik merkez almıştık. Ama bina çok kötü. Yani 30 yıllık bir bina. Gençlerimizi bir türlü oraya getiremedik. Emirdağlı için ivedi bir şekilde gençlik merkezi yapmamız lazım. İnşallah Gençlik Merkezi projemizde bitti. Çok yakın zamanda ihaleye açacağız. Yaklaşık 6 milyon TL'lik bir iş. Gençler için başka ne yapıyoruz. Havuz yapıyoruz, yüzme havuzu şehre hem yürüme mesafesinde. Bademlik tarafına bir tane kapalı olimpik yüzme havuzu yapıyoruz. Yüzme havuzunu inşallah 7. ayda gurbetçilerimize yetiştirmeyi istiyorum” dedi. İlçede çöp taksi hizmeti verdiklerini söyleyen Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, “Çöp taksi hizmetinin amacı, dar sokaklara çarşı merkezde oluşan çöplere günün her saatinde çöp taksi aracılığıyla ulaşmak. Bununla alakalı bir tane aracımızı faaliyete soktuk. Çöp Taksi, hizmetimiz şuanda başladı devam ediyor. Özellikle bu çalışmadan çarşı esnafımız çok memnun”

EĞLENCE MERKEZİ YAPACAĞIZ

Emirdağ Belediyesini teknolojik olarak yenilediklerini söyleyen Başkan Koyuncu, “Çağımız internet çağı. İnternet sitemizi baştan aşağı yeniledik. Bugün herhangi bir vatandaşımız Emirdağ Belediyesinden şifre almadan sicil numarası ile girip ne kadar borcu var ise dünyanın neresinde olursa olsun görebiliyor. Teknoloji olarak internet sitemizi ve iletişimi arttırarak Emirdağ Belediyesine bunu yaptık. Daha sonra şuanda bütün birimlerimizin tamamı tek bir merkezden yönetiliyor. Bilişim olarak yani Emirdağ Belediyesi bilişim teknoloji açısından her konuda kendini yenilediğini söyleyebilirim” dedi. İlçeye eğlence merkezi kazandıracaklarını söyleyen Başkan Koyuncu, “Pandemi sürecini atlatırsak başlatacağımız eğlence merkezi projemiz var. Eğlence merkezi projemizin içerisinde kafeteryalar, sinema salonları, bowling salonları, bilardo solanları olacak.  Bu projemizde, eski top sahası diye tabir ettiğimiz eski halı sahanın olduğu yere yapacağız. Projesi tamamen hazır. Benim vatandaşım hemşerilerim bunu istiyor. Sosyal vakit geçirecekleri alanlar istiyor. Bu projemizde kesin garanti vermeyim ama 2022 yılının temmuz ayında bitmiş olur” dedi. Başkan Koyuncu Emirdağ Belediyesi olarak ilçenin muhtelif yerlerine oturma bankları yaptıklarını söyledi.

Emirdağ Belediyesi Serkan Koyuncu Ali Özkaya
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bütçe karara bağlandı
Bütçe karara bağlandı
Bizim şerefimizsiniz
Bizim şerefimizsiniz