İGM’de hafta sonu mesaisi

İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantılarının 13’üncü bileşimi İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban başkanlığında hafta sonu da devam etti. Toplantıda komisyondan gelen raporlar ile İl Genel Meclis Üyelerinin meclise sunduğu önergeler ilgili komisyona havale edildi.

İGM’de hafta sonu mesaisi
İGM’de hafta sonu mesaisi Admin
Bu içerik 23 kez okundu.

İGM’de hafta sonu mesaisi

İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantılarının 13’üncü bileşimi İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban başkanlığında hafta sonu da devam etti. Toplantıda komisyondan gelen raporlar ile İl Genel Meclis Üyelerinin meclise sunduğu önergeler ilgili komisyona havale edildi.

İl Genel Meclisi 2020 yılı Kasım ayı toplantıları hafta sonu da devam etti. İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban başkanlığında gerçekleşen toplantıda komisyondan gelen raporlar ile İl Genel Meclis Üyelerinin gönderdiği önergeler ilgili komisyonlara havale edildi.  Ayrıca toplantıda komisyona havale edilen Şuhut İlçesine bağlı Aydın Köyüne içme suyu sondaj açılması talebinin, dairesince yerinde incelenerek gereğinin yapılmasI komisyonca uygun görüldü.  Komisyon kararı oy birliği ile kabul edildi.

KOMİSYONLARA HAVALE EDİLDİ

Komisyon raporlarının görüşülmesinin ardından Dazkırı İl Genel Meclis Üyeleri tarafından Dazkırı İlçesi Karaağaç Kuyusu Köyüne yapılması planlanan yatırımlara ilişkin önergesi sunuldu. Önergede Dazkırı-Karaağaç Kuyusu Köyü Köy Merkezi ile içme suyu arasındaki yolun kumlanması ile Karaağaç Kuyusu Kuyusu Köyü-Denizli Özdemirci Mahallesi yarım kalan Çevre Yolunun tamamlanması önergesinin komisyonlara havale edilmesi oy birliği ile kabul edildi. Bolvadin İl Genel Meclis Üyeleri tarafından verilen önergede Bolvadin kültürünün yaşamasını sağlamak, toplantılar, sergiler, kurslar, gösteriler, yarışmalar, sesli ve görüntülü programlar düzenlemek, okuma alışkanlığını ve fikir faaliyetlerini geliştirici çalışmalar yapmak amacıyla bir Kültür Merkezi yapılmasının 2021 yılı yatırım programına alınması komisyona havale edildi.

YOLUN ASFALTLANMASI İSTENDİ

İscehisar İl Genel Meclis Üyeleri tarafından verilen önergede, İscehisar İlçesine bağlı köylerden Karakaya Köyü, Karakaya-Keserler Mahallesi, Karakaya Kavruklar Mahallesi, Olukpınar-Öldümler Mahallelerinde Frig Vadisi bölgesinde bulunan ve ağırlıklı olarak maden ocaklarına yük taşıyan kamyonların İl Özel İdaresi yol ağında bulunan yolun kullanılamaz durumda olması sebebiyle, can ve mal kaybının önlenmesi kylerin ve köylere bağlı mahallelerin birbirlerine bağlantılarının sağlanması ve maden yolu yapılana kadar ülke ekonomisine katkısı olan madencilerin kullanımı için belirtilerin yolların asfaltlanarak hizmete sunulması komisyona havale edildi. 

TOPLANTILAR PAZAR GÜNÜDE DEVAM ETTİ

İl Genel Meclisinin Kasım ayı toplantılarının 13’üncü bileşimi dün İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban başkanlığında gerçekleştirildi.  Dün gerçekleştirilen İl Genel Meclisi toplantısında komisyon raporları ile İl Genel Meclis Üyeleri tarafından verilen önergeler ilgili komisyonlara havale edildi. Toplantının sonunda İYİ Parti Dinar İl Genel Meclis Üyesi Murat Orhan tarafından İl Genel Meclis Üyelerine kahvaltı verildi.

BİRLİK BERABERLİK MESAJI VERDİ

Dinar İlçesine bağlı Çürüklü Köyünün isminin Türkmen Köyü olması için İl Genel Meclisine geçtiğimiz ay önerge veren İYİ Parti Dinar İl Genel Meclis Üyesi Murat Orhan’ın önergesi İl Genel Meclis Üyelerinin oy birliği ile kabul edilmişti. Verilen karardan dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Orhan, “Verilen önerge oy birliği ile İl Genel Meclisimizden geçmişti. Bende birlik ve beraberliğimizin göstergesi olarak İl Genel Meclis Üyelerimize kahvaltı vermek istedim. Katılımlarınızdan dolayı tüm İl Genel Meclis Üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.  >>GÖKHAN KOCAASLAN

Burhanettin Çoban İGM Aydın Köyü İscehisar Frig Vadisi İYİ Parti Dinar İGM Üyesi Murat Orhan Çürüklü Köyü
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yatırımcılar Emirdağ’ını tercih ediyor
Yatırımcılar Emirdağ’ını tercih ediyor
Kazadan yaralı kurtuldu
Kazadan yaralı kurtuldu