Borçlar büyüyor

Saadet Partisi Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Erhan Akpınar, düzenlediği haftalık basın toplantısında gündemi değerlendirdi. TBMM gündeminde yer alan 2021 yılı için hazırlanan Merkezi Bütçe’nin ülkenin geldiği hali gözler önüne serdiğini belirten SP Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Erhan Akpınar “Açığımız çok, faiz aldı başına gidiyor. Borçlar büyüyor”

Borçlar büyüyor
Borçlar büyüyor Admin
Bu içerik 31 kez okundu.

Borçlar büyüyor

Saadet Partisi Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Erhan Akpınar, düzenlediği haftalık basın toplantısında gündemi değerlendirdi. TBMM gündeminde yer alan 2021 yılı için hazırlanan Merkezi Bütçe’nin ülkenin geldiği hali gözler önüne serdiğini belirten SP Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Erhan Akpınar  “Açığımız çok, faiz aldı başına gidiyor. Borçlar büyüyor”

Partisinin Afyonkarahisar İl Başkanlığında gündeme dair açıklamalarda bulunan Saadet Partisi Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Erhan Akpınar, "UEFA Uluslar Ligi’nde Rusya’yı 3-2 mağlup eden A Milli Futbol Takımımızı tebrik ederek, önümüzdeki maçlarda başarılarının devamını diledi. Azerbaycan’ın Ermenistan karşısında aldığı zaferi kutlayan Akpınar, “Azerbaycan, gücünü toparlayarak, Ermenistan karşısında büyük bir başarı gösterdi. Bu zafer, bizim için mutluluk vesilesidir. Bunun sonucunda Azerbaycan tarafından kurtarılan yerlerin denetiminin kendisinde kalmasını sağlayacak bir ateşkes sağlandı. Bu süreçte Türkiye’nin tavrını da önemli görüyorum. Azerbaycan’a verdiği destek zaferin kazanılmasında etkili oldu” dedi.

ALLAH SONUMUZU HAYREYLESİN

Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifanın AK Parti içindeki ciddi çekişmenin göstergesi olduğunu kaydetti. Albayrak’ın istifa metninin satır aralarını değerlendiren Akpınar “Albayrak tarafından Instagram üzerinden yayınlanan istifa metninde artık bakanlığı yürütemeyeceğinin ifade ederken ‘at izi it izine’ karıştı cümlesini kullanıyor. Bu ifade içerdeki kargaşanın ne kadar büyük olduğunu gösteriyor. Hak ile batılın ayırt edilmesinin zorlaştığı bir ortam demesi de vahameti gözler önüne seriyor. Ve sonunda ‘Allah sonumuzu hayreylesin’ diyerek bitiriyor. Bu da zihin dünyalarının altında yatan bir durumu ortaya koyuyor. O durum, Allah yardım etmezse bugünkü sorunların üstesinden gelinemeyeceğidir”

SORUNLAR ORTAYA ÇIKIYOR

Türkiye’nin başkanlık sistemi ile yönetilemediğinin çok açık olduğunu kaydeden Akpınar  “Bu sistemde bir kural, müzakere, muhalefetle diyalog ortamı yok. Sadece Sayın Cumhurbaşkanı’nın kararları var. Tek başına karar veriyorlar, Sayın Cumhurbaşkanı da tek başına kararlarını değiştirebiliyor. Sonuca bakıyoruz; eğitim, adalet, ekonomi, dış politika nereye el uzatılsa sorunlar ortaya çıkıyor” diye konuştu. Hükümetin yanlış adımlardan vazgeçip doğruyu göremediğini belirterek sözlerine devam eden Akpınar  “Önce faiz indirimine gitmeyen Merkez Bankası başkanını görevden aldılar. Şimdi kendileri talimat vererek faizi kimseye belli etmeden yükseltmeye çalışıyorlar. Böyle suni müdahaleler ekonomiyi kurtaramaz. Yollar, köprüler, tüneller, yap-işlet-devret modeli inşaatlar ekonomiyi düze çıkarmaz. Ekonomi ancak üretim ekonomisinin getirilmesi ile yolsuzluğunu bitirilmesi ve israfın önlenmesi ve rüşvete son verilme ile düzelir” değerlendirmesinde bulundu. >>HABER MERKEZİ

 

TBMM Saadet Partisi İlçe Başkan Yardımcısı Erhan Akpınar Berat Albayrak AK Parti Cumhurbaşkanı Azerbaycan Ermenistan
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Patent başvurusu onaylandı
Patent başvurusu onaylandı
Afyon kurallara uydu
Afyon kurallara uydu