‘‘Yaparsa AK Parti yapar’’

AK Parti Bolvadin İlçe Başkanı Av. Hasan Topçu ile Bolvadin İl Genel Meclis Üyeleri Carullah Kolay ve A. Kadir Emrullahoğlu ile birlikte 2020 yılında İl Özel İdaresi tarafından yapılan yatırım ve hizmetleri yerinde inceledi.

‘‘Yaparsa AK Parti yapar’’
‘‘Yaparsa AK Parti yapar’’ Admin
Bu içerik 46 kez okundu.

‘‘Yaparsa AK Parti yapar’’

AK Parti Bolvadin İlçe Başkanı Av. Hasan Topçu ile Bolvadin İl Genel Meclis Üyeleri Carullah Kolay ve A. Kadir Emrullahoğlu ile birlikte 2020 yılında İl Özel İdaresi tarafından yapılan yatırım ve hizmetleri yerinde inceledi.

Yapılan incelemelerin ardından açıklamalarda bulunan AK Parti Bolvadin İlçe Başkanı Av. Hasan Topçu,  AK Parti Bolvadin İlçe Teşkilatı olarak Bolvadin'e hizmet üretebilmenin gayreti içerisinde olduklarını  ifade etti. Topçu; “2002 öncesi köylerde bir m2 parke taşı ve kanalizasyon yoktu. AK Partinin misyonu olan yaşanabilir nezih,insan odaklı hizmet anlayışı ile kanalizasyonsuz köyümüz kalmamıştır, bu yıl itibarı ile 320 bin metrekare parke taşı döşenmiştir. Köylerimizin diğer altyapı hizmetleri ile beraber yayla yollarının önemli bir kısmı da yapıldı. Bu hizmetlerin yanında düğün salonları ve gençler için spor alanları kazandırılmıştır. 18 yıldır olduğu gibi yaparsa yine AK Parti yapar” dedi.

YOLLAR ASFALTLANDI

Bu yıl  İl Özel İdaresi marifeti ile Bolvadin Yakupşevkipaşa Mahallesi Harlak Mevkii,Kırıkminare ve Dişli beldesi arasındaki yolun altyapısı ve asfaltlamasının yapıldığını söyleyen Topçu, “Bolvadin ile Dipevler köyümüz arası bağlantı yolu asfaltlandı. Kemerkaya, Büyükkarabağ ve Kurucaova köylerimizin su kuyularının elektrik sarfiyatını karşılaması için güneş enerjisi sistemi kuruldu. Yörükkaracören köyümüzün girişine geniş ve kullanışlı bir köprü yapıldı. Dişli, Güneyköy, Yörükkaracaören, Kutlu Taşlıdere ve Nusratlı köylerimizin ortak kullanımına ait tohum eleme makinası faaliyete geçmiş olup çiftçilerimizin hizmetine sunuldu” dedi.

KÖY FIRINLARI YAPILDI

“Derekarabağ köyümüze fırın yapıldı” diyen Topçu, “Yörükkaracören köyümüzün düğün salonu ve köy konağı yapımı devam etmektedir. Karayokuş ve Dipevler köylerimizin köy konakları tamir ve bakımları devam etmektedir. Hamidiye köyümüzün fırını yapımı devam etmektedir. Ayrıca bu yıl arazi yollarına büyük önem verilmiş olup köy halkımıza ve çiftçilerimize konforlu yollar yapılmıştır. Bunlara ilave olarak yeni yerleşim alanlarına ishale hattı,terfi hattı ve su deposu ile menfez çalışmaları yapıldı” diye konuştu.

EN ÖNEMLİ YATIRIM

AK Parti’nin her zaman olduğu gibi bugünde yarında hizmetin adı olacağını belirten Topçu, “Geçtiğimiz dönemlerde İl Genel Meclisi ve genel bütçeden ödenekleri ayrılarak ilçemizin ihtiyaçları doğrultusunda Atatürk İlköğretim Okulu,Gazi Ortaokulu,Yüzüncüyıl İlköğretim Okulu, Bolvadin Ortaokulu,Endüstri Meslek Lisesi,Yörükzade Ahmet Fevzi Kız İmam Hatip Lisesi,Karayokuş İlköğretim Okulu, Kurucaova İlköğretim Okulu,Dipevler İlköğretim Okulu yapılan eğitim yatırımlarına ilave olarak,  bu yılda 12 derslik Dişli Ortaokulu inşaatı ve 6 derslik Derekarabağ İlköğretim Okulu inşaatıda tamamlanmıştır. Ayrıca 2020 yılı içerisinde okullarımızın bakım onarım ve mantolama işleri için yaklaşık 750 bin TL harcama yapılmıştır” ifadelerini kullandı.

“HERYERE  HİZMET”

İl Özel İdaresi 2020 yılı yatırım listesi  içerisinde de görüleceği gibi Bolvadin’in her köşesi için hizmetler bulunduğunu hatırlatan Topçu sözlerine şöyle devam etti: “Bu yatırımlar için başta İl Başkanımız Hüseyin Ceylan Uluçay’a, İl Genel Meclis Başkanımız Burhanettin Çoban’a, İl Genel Meclis Üyelerimiz Carullah Kolay ve A. Kadir Emrullahoğlu’na, önceki İlçe Başkanımız Av. Ömer Dayı’ya  ilçemiz ve parti teşkilatımız adına teşekkür ederiz” dedi.

CEZAEVİ AÇILIYOR

580 Bin M2 lik alana 140 adet lojman ve jandarma birliğinin kalması için yapılan tesisler ile beraber 1600 kişilik kapasitesi olan ve yaklaşık 96 Milyon TL ye malolan devasa bir cezaevi kompleksi yapıldığını söyleyen Başkan Av. Hasan Topçu: ‘İnşaat işleri tamamlandı ve birkaç hafta içerisinde işletmeye alınacaktır. Binlerce insan ilçemize gelecektir. Minibüscüsünden-taksicisine,Manavından-marketine,Lokantasından-cafelerine kadar ilçe ekonomisine ,esnafımıza katkı sağlayacaktır.Yüzlerce personel çalışacak,Jandarma bölüğüde konuşlandırılacak.

DUBLE YOL TAMAMLANIYOR

110 milyon TL’ye malolan 53 kilometrelik Emirdağ-Bolvadin-Çay duble yolunun  46 kilometresinin tamamlandığını vurgulayan Topçu, “Bolvadin-Çay arası kalan bölümü ve yol güzergahındaki demiryolu üzerine de 2’inci köprünün yapımı tamamlanmak üzeredir.  Bu yolun devamı olarak Çay-Dinar arası yol çalışması kısmi olarak başladı.Yapımı bittikten sonra Antalya yolcuları en kısa güzergah olan ve ilçemizden geçen duble yolu tercih edeceklerdir.”

YENİ ADLİYE BİNASI

“Kısa süre önce inşaat yapımı tamamlanan yaklaşık 15 milyon TL’ye malolan ve yerel mimari tarza uygun olarak yapılan modern adliye binamız hizmet vermeye başlamıştır” diyen Topçu sözlerine şöyle devam etti; “Doğu Roma (Bizans) İmparatorluğu döneminden kalma, Selçuklu ve Osmanlı izlerini taşıyan Mimar Sinan'ın elinin değdiği  400 metre uzunluğa ve 57 kemere sahip ipek yolu, kral yolu, Ulu yol olarakta bilinen tarihi Kırkgöz Köprümüz Valimiz Gökmen Çiçek’in talimatları neticesinde restorasyon çalışmaları başladı. Çalışmalar kapsamında 7 kilometrelik yolun 2 kilometrelik bölümü restore edilerek bakım yapılacak. Ayrıca kırkgöz köprüsüne ulaşım için yol yapıldı.Yatırımların ilçemize kazandırılmasında desteklerini eksik etmeyen Milletvekillerimiz Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven’e ve Valimiz Gökmen Çiçek’e ilçemiz adına teşekkür ederiz” dedi.

>>GÖKHAN KOCAASLAN

AK Parti Bolvadin İlçe Başkanı Av. Hasan Topçu İGM Üyesi Carullah Kolay İGM Üyesi A. Kadir Emrullahoğlu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Patent başvurusu onaylandı
Patent başvurusu onaylandı
Afyon kurallara uydu
Afyon kurallara uydu