Pandemi kısıtlamasında nereler hizmet vermeye devam edecek?

Koronavirüs salgınında artan vakalara karşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın duyurduğu yeni kısıtlamalarla ilgili İçişleri Bakanlığı tarafından valiliklere gönderilen genelge kapsamında Afyonkarahisar İl Hıfzıssıhha Kurulunundan yeni kararlar çıktı.

Pandemi kısıtlamasında nereler hizmet vermeye devam edecek?
Pandemi kısıtlamasında nereler hizmet vermeye devam edecek? Admin
Bu içerik 29 kez okundu.

Pandemi kısıtlamasında nereler hizmet vermeye devam edecek? 

Koronavirüs salgınında artan vakalara karşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın duyurduğu yeni kısıtlamalarla ilgili İçişleri Bakanlığı tarafından valiliklere gönderilen genelge kapsamında Afyonkarahisar İl Hıfzıssıhha Kurulu toplandı. Kurul, Afyonkarahisar’daki kısıtlamalarla ilgili detayları kamuoyuna aktardı. Ayrıca açık olacak akaryakıt istasyonları ve lastik tamircileri de duyuruldu.

Afyonkarahisar Valiliğinden yapılan açıklamada, artan vaka sayıları nedeniyle birçok yeni tedbir kararları alınarak uygulamaya geçildiği hatırlatıldı ve kararların 20 Kasım 2020 Cuma günü saat 20:00 den itibaren geçerli olacağı belirtildi. Genelge kapsamında kurulun aldığı kararlar da kamuoyu ile paylaşıldı:

ONLİNE SİPARİŞ

Bu kapsamda, AVM, market, berber, kuaför ve güzellik merkezleri sadece saat 10:00 ila 20:00 arasında vatandaşlara hizmet sunabileceklerdir. Restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya gibi yeme-içme yerleri 10:00 ila 20:00 saatleri arasında sadece paket servis veya gel-al hizmeti verecek şekilde açık olabilecek. Restoran, lokanta veya online yemek sipariş firmalarınca saat 20:00 den sonra sadece telefonla ya da online sipariş üzerine paket servis hizmeti verilebilecek.

İLK UYGULAMA BUGÜN BAŞLIYOR

Bu doğrultuda ilk uygulama bugün saat 20:00’den yarın saat 10:00’a kadar ve 22 Kasım Pazar günü saat 20:00’den 23 Kasım Pazartesi 05:00 saatine kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Ayrıca Afyonkarahisar Valiliği, Merkez ve Merkeze bağlı beldelerde açık olacak akaryakıt istasyonları ve lastik tamircileri de duyuruldu. Buna göre Afyonkarahisar’da bugün ve yarın açık olacak akaryakıt istasyonları ile lastik tamircilerin isimleri şu şekildi:

21 Kasım 2020 Cumartesi günü (bugün): Yüntaş Opet Fatih Mah. Opet, Biçiller PO Ankara Yolu, Gelişgen TP Karşıyaka Mahallesi, Beypet Aytemiz Maliye yanı, Özdilek BP, Erkan GÖKPUNAR Beyyazı Kasabası, Afnur Kocatepe Kasabası, Ballıpınar Kütahya Yolu Opet, 03 Has Pey Petrol Konya Yolu, İhsan Dumanlıdağ Sülümenli, Ferpet İzmir Yolu Teco, Yağmur Çevre Yolu GO, Tek Grup Ankara Yolu, İplikçioğlu Shell Çevre Yolu, Genelioğlu Ankara Yolu Shell,  Köseler Petrol Konya Yolu ve Keflioğlu Kütahya.

22 Kasım 2020 Pazar günü (yarın):  Ballıpınar OPET, Vizyon PO Erkmen, YÜNTAŞ TP Maliye, Kadaifçioğlu BP İmaret, Durpet OPET Çevre yolu, Eskarahan Kütahya Yolu, Ümit ARSLAN Nuribey, Yıldız Kardeşler Ankara Yolu, İkbal Akaryakıt Kütahya Kavşağı, Köprülü Kütahya Yolu, Ora Petrol Konya Yolu, Yükseller Çayırbağ, Özutku Ankara Yolu 10. Kilometre, Gül-pet Akaryakıt Şuhut Yolu, Fethibey Belediye, Muhammet Sezi Gebeceler

21 Kasım 2020 ( bugün) açık olacak lastik tamircilerinin isimleri ile telefon numaraları şu şekilde: İlyas Yasan Telefon numarası: 0542 729 39 75, Muammer Öztürk Telefon numarası 0546 547 1003, Mehmet Karnıbüyük telefon numarası 0544 222 84 82.

22 Kasım 2020 (yarın) açık olacak lastik tamircilerinin isimleri ile telefon numaraları şu şekilde: Murat Beyezit telefon numarası 0546 776 78 08, Ahmet Özuslu telefon numarası 0545 838 48 95.

 

 

 

 

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ONLİNE SİPARİŞ Afyonkarahisar akaryakıt istasyonları lastik tamircileri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alimoğlu hayatını kaybetti
Alimoğlu hayatını kaybetti
  Kadın kocasının makaslı saldırısı sonrası kanlar içinde kaldı
Kadın kocasının makaslı saldırısı sonrası kanlar içinde kaldı