“Asıl satılmış sizsiniz”

Milliyetçi Hareket Partisi Şuhut İl Genel Meclis Üyesi Ali Altan, geçtiğimiz günlerde bir televizyon programında Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın TSK için “Satılmış Ordu” ifadesini kullanmasını sert bir dille eleştirdi.

“Asıl satılmış sizsiniz”
“Asıl satılmış sizsiniz” Admin
Bu içerik 53 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın Türk Ordusuna sarf ettiği hakaret dolu ifadelerine bir tepkide MHP Şuhut İl Genel Meclis Üyesi Ali Altan’dan geldi. Altan, “CHP Milletvekili Mersin Ali Mahir Başarır bir televizyon programında geçtiğimiz günlerde yayınlanan programda Türk Milletinin şanlı ordusu Türk Silahlı Kuvvetleri için “Satılmış Ordu” ifadesini kullanarak hakarette bulundu” dedi.

ŞEREFLİ BİR TÜRK ORDUSU

Her şartta ve her koşulda vatanı için annesini, babasını, yarını vatan olarak gören mazisi 5 bin yıla dayanan şerefli şanlı Türk Ordusuna “Satılmış Ordu” diyen Başarır’a “Zavallı” diyen Altan, “Asıl PKK, PYD, YPG terör örgütlerine ve Demirtaş'a terörist bile diyemeyen ABD’den medet uman kişiler olarak siz satılmışsınız. Türk ordusu, Başbuğ ve Atatürk'ün emri ile gözünü kırpmadan Allah, Allah diyerek ölüme yürüyen şerefli bir ordudur” diye konuştu.  “Her Türk Asker Doğar” diyen Altan sözlerine şöyle devam etti: “Türk ordusu millettir! Elbet bu millet bunun da hesabını sorar. Şerefli Türk Ordusuna Satılmış diye ve TSK için hadsizce ve metanetsizce konuşan CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır’ı açıklamasından dolayı esefle kınıyorum” ifadelerini aktardı. >>GÖKHAN KOCAASLAN

 

Cumhuriyet Halk Partisi Ali Mahir Başarır MHP İGM Üyesi Ali Altan
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kar yağışı etkili olacak
Kar yağışı etkili olacak
Anında müdahale edildi
Anında müdahale edildi