Advert

Duyarlı olmalıyız

Orman ve Su İşleri eski Bakanı İlimiz Miletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı

Duyarlı olmalıyız
Duyarlı olmalıyız Admin
Bu içerik 45 kez okundu.

Orman ve Su İşleri eski Bakanı İlimiz Miletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu yayınladığı mesajında, “Gerçek manada engellilik, fiziki bir durum olmayıp kalp ve zihinle alakalı bir durum olduğunu ve asıl engelin sevgisizlik olduğunu unutmayalım. Esasen Peygamber Efendimiz (sav) engelli kardeşlerimize nasıl muamele etmemiz gerektiğini davranışlarıyla ve engellilere yaklaşımlarıyla bizlere anlatmaktadır. Ayrıca Efendimiz, engelli bir kişiye olması gerektiği gibi davranmanın sadak hükmünde olduğunu ifade etmiştir. Gelişmiş ve sosyal devlet olma anlayışımızın gereği olarak, engelli kardeşlerimizin sorunlarının çözümü için çalışmak her zaman vazifemiz olmuştur”

ÖNEMLİ ATILIMLAR YAPILDI

“Hükümetlerimiz döneminde son 18 yılda; engelli bireylerin hayata daha fazla katılımı konusunda devrim niteliğinde atılan adımlar; engelli vatandaşlarımıza karşı hassasiyetimizin göstergesidir” diyen Eroğlu, “Eğitim hizmetlerinden evde bakım hizmetlerine, istihdamdan ayrımcılığın önlenmesine varıncaya kadar pek çok hususta engelli kardeşlerimizin sorunlarına çözüm olmak; toplumla bütünleşmelerini, işgücüne katılmalarını, huzur ve refahlarının artmasını sağlamak için büyük bir gayretle çalıştık. Spordan sanata, edebiyattan siyasete, eğitimden iş hayatına her alanda engelli vatandaşlarımız büyük başarılar elde etmekte, azim ve kararlılıklarıyla bizlere güç ve ilham vermektedir. Bu vesileyle bu manidar günde bütün vatandaşlarımızı engellilik konusunda daha sorumlu ve duyarlı olmaya davet ediyor; kararlı duruşları ve gayretleriyle hepimize örnek olan engelli kardeşlerimizi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde en kalbi duygularımla selamlıyorum”

>>Gökhan Kocaaslan 

Orman ve Su İşleri Prof. Dr. Veysel Eroğlu 3 Aralık Dünya Engelliler Günü
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çalışmalarımız titizlikle devam ediyor
Çalışmalarımız titizlikle devam ediyor
Her şey Bolvadin için
Her şey Bolvadin için