Rotaları iyilik yükleri insanlık

Afyonkarahisar Sivil Toplum Kuruluşları Plarformu öncülüğünde Suriye için başlatılan yardım kampanyasında toplanan gıda, kıyafet, battaniye ve ev eşyasında oluşan yaklaşık 475 bin TL’lik yardım malzemeleri TIR’lara yüklenerek Suriye’ye gönderildi.

Rotaları iyilik yükleri insanlık
Rotaları iyilik yükleri insanlık Admin
Bu içerik 72 kez okundu.

Yapılan törene Afyonkarahisar Vali Yardımcı Mehmet Keklik, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, STK platformu gönüllüleri, dernek ve yardımcı kuruluşlar katıldı.

5 TIR YARDIM MALZEMESİ TOPLANDI

Afyonkarahisar Sivil Toplum Kuruluşları Plarformu adına konuşan Ahmet Ertürk, kampanya kapsamında un, patates, yumurta, çocuk maması, kuru gıda, kıyafet, battaniye ve ev eşyalarında oluşan 5 TIR yardım malzemesi toplanıldığını ifade etti. Rotalarının iyilik, yüklerinin ise insanlık kampanyası olduğunu belirten Ertürk, kampanya kapsamında 5 TIR’ı Afyonkarahisar’dan 1 TIR patatesi ise Niğde’den gönderdiklerini söyledi.

TIR’LAR SURİYEYE HAREKET ETTİ

Kampanya kapsamında 10 Aralık İnsan Hakları Günü’nde 81 ilden ve İstanbul’dan yüzlerce insani yardım TIR’ı Suriye için hareket ettiğini vurgulayan Ertürk, “Şu anda sosyal medya hesaplarında ve bazı ulusal kanallarda da canlı olarak yayımlanıyor. Tüm halkımızdan, kurumlarımızdan ve hayırsever insanlarımızdan beklentimiz bugün başlangıcını yaptığımız bu kampanyaya destek olmalarıdır” diye konuştu.

EKMEK GİRMEYEN KAPILARA UMUT OLALIM

“Bugün yetim ve öksüz çocukların, kimsesiz kalmış yaşlıların, tedavi olamayan hastaların ve çaresiz kalmış tüm insanların ellerinden tutma zamanıdır” diyen Başkan Ertürk sözlerine şöyle devam etti: “Yeni evler inşa edelim, çadırları ısıtalım, çocuklara mont ve bot ulaştıralım, gıdasız kalan insanlara gıda ulaştıralım, kapısından ekmek girmeyen kapılara umut olalım” ifadelerini kullandı.

YARDIM TIR’LARININ ÖNEMİNDEN BAHSETTİ

Tören de konuşma yapan Afyonkarahisar Vali Yardımcı Mehmet Keklik ise gönderilen yardım TIR’larının öneminden bahsetti. Keklik; “Sevgi şehri gönül şehri, kurtuluş şehri Afyonkarahisar’da çok özel bir programda bir aradayız. Ben öncelikle bu programın gerçekleşmesine vesile olan Sivil Toplum kuruluşlarımıza, başta İHH Afyon olmak üzere şükranlarımı sunuyorum” dedi.

İNSANLIK DERSİ VERMEKTEDİR

Keklik sözlerine şöyle devam etti: “Hepimizin bildiği gibi sayın Cumhurbaşkanımızın Liderliğinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Devletine ve milletine sadakatle bağlı sivil Toplum Kuruluşlarımız yurt içinde ve özellikle yurt dışında savaş, deprem gibi benzeri afetlere ve olağanüstü şartlara maruz kalmış insanlara ivedilikle yardım etmekte ve tüm dünyaya aslında bir insanlık dersi vermektedir” şeklinde konuştu. >>GÖKHAN KOCAASLAN

Ahmet Ertürk Mehmet Zeybek Mehmet Keklik AK Parti Hüseyin Ceylan Uluçay Afyonkarahisar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ekipler görev başında
Ekipler görev başında
Dinar Belediyesi kar tuzlama çalışmalarına başladı
Dinar Belediyesi kar tuzlama çalışmalarına başladı