Bu ahlaksızlıktır

İyi Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, elektrik şirketlerinin özel giderlerini halka yansıtmalarına cevap vererek, “Bu ahlaksızlıktır sessiz kalmayacağız” dedi.

Bu ahlaksızlıktır
Bu ahlaksızlıktır Admin
Bu içerik 45 kez okundu.

Son günlerde elektrik şirketlerine tanınan imkanların giderlerini vatandaşın cebine yansıtan hükümete cevap veren İyi Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, “halk olarak bundan sonra bu tür haksızlığa ve adaletsizliğe sessiz kalmayacağız. Ahlaksız elektrik faturalarınıza sessiz kalmadık, kalmayacağız.  Ekonominin her açıdan dibe vurmasıyla temelden sarsılan, pandemi kabusuyla birlikte adeta can çekişmeye başlayan vatandaşa, bir darbe de elektrik faturalarıyla vuruldu. Buradan iktidara ve iktidara oy veren vatandaşlarımıza soruyorum. Bu iktidar zaten vatandaşın elini yakan, belini büken elektrik faturalarına zam üstüne zam yapıyor. Enerji Bakanı daha dün, bu yılın ilk 9 ayında borcunu ödeyemediği için tam 3 milyon 200 bin abonenin elektriğinin ve doğalgazının kesildiğini bizzat açıklamadı mı? Bunun 2 milyon 600 bininin elektrik, 600 bininin doğalgaz abonesi olduğunu itiraf etmedi mi?”

KEYİF ZAMMI YAPILIYOR

“Salgında geçim derdi katlanarak artan vatandaş işsizliğin, ücretsiz iznin, üç kuruşluk kısa çalışma ödeneğinin altında inim inim inlerken siz, elektriğe ‘keyif zammı’ yapıyorsunuz, öyle mi?” diye soran Mısırlıoğlu, “Hükümet, Enerji Piyasası Denetleme Kurulu vasıtasıyla, elektrik birim fiyatına her yıl Ocak, Nisan, Haziran ve Ekim aylarından geçerli olmak üzere zaten 4 farklı tarife uygulamıyor mu?Bunun tam Türkçesi şu İktidar özelleştirdiği elektriğe yıl içinde zaten 4 kez zam yaparak hem şirketlere kıyak geçiyor, hem ek kalemlerden aldığı kendi payını arttırıyor. Tabi olan da vatandaşa oluyor. Resmî Gazete’de önceki gün yayınlanan kararla, zaten iyice katlanarak vatandaşı isyan eden rakamlara ulaşan faturalara, akla mantığa sığmayacak bir gider kalemi daha eklendi” dedi.

ÖDEMEYE DEVAM EDECEKSİNİZ

Mısırlıoğlu, “Sevgili Afyonkarahisarlılar. Sizler elektrik faturalarına hali hazırda aktif enerji tüketim tutarına ek olarak bir yığın gider kalemini zaten ödüyordunuz. Mesela dağıtım bedeli ödüyordunuz ki, Bunun içinde kayıp kaçak bedeli ile sayaç okuma gideri de vardı. Yetmiyor, enerji fonu bedeli de ödüyordunuz. İzlemediğiniz yandaş TRT payını seve seve zaten hep ödediniz, yine ödemeye devam edeceksiniz. Bunların üzerine ETV’si, BTV’si ve son olarak KDV’si de binecek. Ama bütün bunlar da yetmeyecek. Hepsinin üstüne Temsil, Ağırlama ve Seyahat adı altında bir dolu gider kaleminin toplamı daha eklenecek ve işte o nedenle yandım  Allah’ diyeceksiniz. Ey AKP İktidarı, Ey Muktedirler; Biliyoruz zordasınız. Farkındayız deniz bitti. Görüyoruz hazinenin kökünü kuruttunuz. Ne yapmaya çalıştığınızı da biliyoruz. İşte buradan, kurtuluş savaşının şehri Afyonkarahisar’dan sesleniyoruz. Ne yaparsanız yapın,bu milleti gaz lambalı, o yokluklarla dolu günlere geri döndüremeyeceksiniz” dedi. >>Ahmet IŞIK

 

İyi Parti Muhammet Mısırlıoğlu “Hükümet Enerji Piyasası Denetleme Kurulu ETV TRT katkı payı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kar yağışı etkili olacak
Kar yağışı etkili olacak
Anında müdahale edildi
Anında müdahale edildi