Advert

Sorunları biran önce çözün

Aralık ayı Halk Günü Toplantısı Vali Gökmen Çiçek başkanlığında yapıldı. Toplantıda vatandaşların istek, talep ve şikayetlerini alan Vali Gökmen Çiçek, daire amirlerine vatandaşların sorunlarını biran önce çözülmesi yönünde talimat verdi.

Sorunları biran önce çözün
Sorunları biran önce çözün Admin
Bu içerik 45 kez okundu.

Toplumun tüm kesimlerine ulaşılmasını, vatandaşların istek, şikâyet ve önerilerini dile getirebilmelerini sağlamak amacıyla, düzenli olarak yapılan halk günü toplantılarının Aralık ayı toplantısı Vali Gökmen Çiçek başkanlığında yapıldı. Afyonkarahisar Valiliği toplantı salonunda yapılan Halk Günü toplantısına Vali Gökmen Çiçek’in yanı sıra Vali Yardımcıları Nurullah Kaya, Mehmet Keklik, İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Yılmaz Kırgel, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Öner, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Toy ve vatandaşlar katıldı.

HALK TOPLANTISI YARARLI

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Gökmen Çiçek, 5’inci Halk Toplantısında vatandaşlar ile buluşmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, düzenlenen halk toplantılarının yararlı olduğunu ve bazı sorunları birinci ağızdan dinleyerek çözüm bulunduğunu söyledi. Toplantıya yoğun bir katılım olduğunu belirten Vali Gökmen Çiçek, “Koronavirüs tedbirleri kapsamında vatandaşlarımızın sorunları dinledikten sonra hızlı bir şekilde çözüm bulmaya çalışacağız” dedi.

BAŞKANI ŞİKAYET ETTİ

Konuşmaların ardından vatandaşlar istek, talep ve şikayetlerini Vali Gökmen Çiçek’e iletti. Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa İlçesine bağlı Düzağaç Beldesinde yaşayan Ayşe Yılgın isimli bayan kendisinin İzmir’de yaşadığını oğlunun ise Kıbrıs’ta asker olduğunu söyleyerek, “Düzağaç Belediye Başkanı Muammer Işıklı’nın belediye meclisinden aldığı karar ile evinin yanına çatı hizasında trafo yaptırdığını iddia etti. Bunun üzerine Vali Gökmen Çiçek, Vali Yardımcılarına talimat vererek sorunun yerinde incelenmesini istedi. Aynı zamanda Ayşe Yılgın’ın amcasının kızı Melek Yılgın ise oğlunun yıldırım çarpması sonucu hayatını kaybettiğini söyleyerek, gözyaşlarına hakim olamadı.

GÜN YÜZÜNE ÇIKARTILMALI

İscehisar İlçesine bağlı Konarı Köyü Muhtarı Mevlüt Demir ise, Konarı Köyündeki bazı yolların genişletilmesi talebinde bulundu. Demir ayrıca, Kurtuluş Savaşından kalma karargah odasının bulunduğunu hatırlatarak, “Osmanlı Döneminden kalma ve aynı zamanda Kurtuluş Savaşında karargah olarak kullanılan bir tarihi binamız var. Bu tarihi binanın yerinde incelenerek, güzel bir restorasyon ile gün yüzüne çıkartabiliriz” dedi.

VALİ YARDIMCISI İLGİLENDİ

Vali Gökmen Çiçek ise, Vali Yardımcısı Nurullah Kaya ile İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Toy’a talimat vererek, Konarı Köyündeki tarihi binanın incelenmesini istedi. Bunun üzerine Vali Yardımcısı Nurallah Kaya, Konarı Köyü Muhtarı Mevlüt Demir ile dışarıda görüşme yaparak notlarını aldı. Toplantı salonunda vatandaşlar ile birebir görüşen Vali Gökmen Çiçek, daire müdürlerine de talimat vererek, vatandaşların sorunlarını dışarıda dinleyerek, çözülmesi istedi.  Afyonkarahisar Harbiş Mahallesinde yaşayan ve çocuğunun epilepsi hastası olduğunu, iş bulup çalışması gerektiğini söylemesi üzerine Vali Gökmen Çiçek, Daire Müdürlerine sorunu hemen çözün, hemen halledin diyerek talimat verdi.  >>GÖKHAN KOCAASLAN

Gökmen Çiçek Ali Temiz Jandarma Albay Yılmaz Kırgel Murat Öner İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın Murat Toy Sinanpaşa İlçesi Muammer Işıklı İscehisar İlçesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Daha ferah bir ilçe olacağız
Daha ferah bir ilçe olacağız
Gümüşhanespor ve AFJET Afyonspor maçı başladı
Gümüşhanespor ve AFJET Afyonspor maçı başladı