Ortaklık ruhuna aykırı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Türkiye’nin S-400 hava savunma sistemi tedarikinden dolayı ABD’nin ülkemize yönelik yaptırım uygulama kararını eleştirdi.

Ortaklık ruhuna aykırı
Ortaklık ruhuna aykırı Admin
Bu içerik 59 kez okundu.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Türkiye’nin S-400 hava savunma sistemi tedarikinden dolayı ABD’nin ülkemize yönelik yaptırım uygulama kararı mantıksız ve neticesiz olduğu gibi, ortaklığımızın ruhuna da aykırıdır. Milli egemenliğimize olan bağlılığımız sarsılmazdır ve yaptırım tehditlerinin etkisine kapalıdır." dedi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, ABD’nin Türkiye’ye yönelik yaptırım kararına ilişkin Twitter hesabından bir açıklama yaptı. Altun, açıklamasında şunları kaydetti:  “Türkiye’nin S-400 hava savunma sistemi tedarikinden dolayı ABD’nin ülkemize yönelik yaptırım uygulama kararı mantıksız ve neticesiz olduğu gibi, ortaklığımızın ruhuna da aykırıdır. Türkiye, bütün adımlarını, herhangi bir ülkeyle gerilim oluşturmak için değil; milli güvenliğini sağlamanın yanı sıra bölgesel ve küresel istikrarı desteklemek amacıyla atmaktadır”

TEHDİTLERE KAPALIYIZ

“Milli egemenliğimize olan bağlılığımız sarsılmazdır ve yaptırım tehditlerinin etkisine kapalıdır” diyen Altun, “NATO müttefikimiz olan ABD’nin, Türkiye’yi yaptırımlarla hedef almak yerine, terör örgütleriyle ve bölgemizde çıkarcı hesaplar peşinde koşan üçüncü taraflara karşı mücadelemize destek olmasını bekliyoruz. Türkiye ve ABD arasındaki stratejik ortaklık, kısa vadeli siyasi hedefler veya Türkiye karşıtı lobileri memnun etme uğruna kurban edilemeyecek kadar önemlidir. ABD’nin bu vahim hatadan gecikmeden döneceğini ümit ediyoruz” >>ODAK HABER MERKEZİ

S-400 Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Fahrettin Altun ABD NATO
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kar yağışı etkili olacak
Kar yağışı etkili olacak
Anında müdahale edildi
Anında müdahale edildi