Tedbirler işe yaradı

Tüm yurtta etkili olan ve son dönemlerde artış gösteren koronavirüs vakaları sonrası hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasağı ile okulların kapalı olması ilimizde ki vaka sayılarını belirli bir oranda düşürdü

Tedbirler işe yaradı
Tedbirler işe yaradı Admin
Bu içerik 64 kez okundu.

Koronavirüsün yurt genelinde artış göstermesi sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısı sonrası bazı açıklamalarda bulunmuş hafta sonlarında yurt genelinde sokağa çıkma yasağı uygulanacağını ifade etmişti. Buna göre hafta içi hergün saat 21.00’den sonra hafta sonları ise Cuma günü 21.00’den Pazartesi sabah saat 05.00’a kadar sokağa çıkma yasağı uygulanmıştı. Ayrıca kreşler ve anaokulları da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatlarıyla kapatılmıştı. İşte bu alınan tedbirler meyvesini vermeye başladı.

KURALLARA UYALIM

Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz ODAK’a yaptığı özel açıklamada alınan tedbirlerin büyük bir başarıya ulaştığını söyledi. İlimizde alınan tedbirler sonrası vaka sayılarının düşmeye başladığını dile getiren Sağlık Müdürü Korkmaz, “Sokağa çıkma yasağı uygulaması ve okulların kapatılması ilimizde ki vaka sayılarını ciddi oranda düşürdü. Bu aşamada vatandaşlarımızın daha dikkatli olmasını ve kısıtlamalara harfiyen uymasını bekliyoruz. Sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uyalım” dedi. İl Emniyet Müdürlüğü de hafta sonunda denetimlerini artırırken sokağa çıkma yasağına uyan Afyonkarahisarlılara twitter hesabından “Teşekkürler Afyonkarahisar” diye teşekkür etti.

>> Ahmet IŞIK/ODAK ÖZEL

Recep Tayyip Erdoğan İl Sağlık Müdürlüğü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ekipler görev başında
Ekipler görev başında
Dinar Belediyesi kar tuzlama çalışmalarına başladı
Dinar Belediyesi kar tuzlama çalışmalarına başladı