Advert

Başı dik karnı tok, sırtı pek insanları görmek istiyoruz

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, bugün Genel merkezdeki makamında DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ve beraberindeki heyeti ağırladı.

Başı dik karnı tok, sırtı pek insanları görmek istiyoruz
Başı dik karnı tok, sırtı pek insanları görmek istiyoruz Admin
Bu içerik 62 kez okundu.

Bir buçuk saate yakın bir süre devam eden kabulde misafirleri Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın yanı sıra Seçim İşleri Başkanı Muhammet Kelleci, Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Uyanık, Kadın ve Gençlik İşleri Başkanı Av. Ali Serdar Eriş ve Sosyal İşler Başkanı Murat Aydoğdu karşıladı.

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’a ise ziyaret sırasında Parlamento ve Hükümetle İlişkilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hasan Erçelebi ile Hukuk İşleri, Siyasi İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Av. Onur İste ile Tarım, Orman ve Çevre Politikaları Başkanı Yılmaz Bilensoy eşlik etti. Ziyaretin ardından liderler kameralar karşısına geçerek açıklamada bulundular. Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin uysal yaptığı konuşmada şunları ifade etti:“Türkiye; siyasi, iktisadi her alanda sistematik bir çöküş yaşıyor. Tükenmiş, iddialarından ari, yoksun hale gelmiş bir iktidar yapısı, öte tarafta kaynakları tüketilmiş bir Türkiye…Bu ülkenin geçmişini biliyoruz, nereden geldiğimizi biliyoruz, sorunları ve çözümlerini biliyoruz. Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı dışarıdan da içeriden de meydan okumalar var. Türkiye’de birliğin beraberliğin yanı sıra başı dik karnı tok, sırtı pek insanları maalesef pek göremez olduk" dedi.

“Kavramların içlerini boşalttılar”

İktidara yakın birtakım iş insanlarının vergi borçları affedilirken bu pandemi sürecinde, milyonlarca insanı mağdur edilmiş, esnafına 500'er liradan başalyan yardımlar yapan iktidarıda üzülerek izliyoruz. Böyle bir süreçte iktidarın reform gibi, değişim gibi, dönüşüm gibi kavramları geçmişten günümüze nasıl tükettiklerini gördük. Türkiye’de eğer bir reform yapacaklar ise 1 Aralık 2019’da Genişletilmiş Temsilciler Meclisi Toplantımızda da dile getirdiğimiz başlıklardan başlasınlar.

Devlet başkanlığı ile parti genel başkanlığının ayırsınlar. HSK’yı siyasetten bağımsız, özerk bir yapıya kavuştursunlar. Meclisin varlık nedeni olan bütçe hakkını geri iade etsinler. Siyasi Partiler ve Seçim Yasasını değiştirsinler. Denetleyici, düzenleyici hüviyetleri itibariyle RTÜK, Basın İlan Kurumu ile hepimizin verdiği vergi kaynaklarından faaliyetlerini yürüten Anadolu Ajansı ve TRT’yi, TBMM’de temsil edilen siyasi partilerin eşit bir şekilde temsil edildiği bir yapıya kavuştursunlar.  Eğer reform yapacaklarsa buradan başlasınlar"dedi. >>Gamze KOÇAK

 

 

Gültekin Uysal DSP Önder Aksakal
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çalışmalarımız titizlikle devam ediyor
Çalışmalarımız titizlikle devam ediyor
Her şey Bolvadin için
Her şey Bolvadin için