TERMALE POZİTİF AYRIMCILIK OLMALI

ATSO Başkanı Serteser, Merkez Bankası Başkanı Ağbal’ın faizde sıklaştırma, şeffaflık ve kura müdahale etmeme mesajını Bloomberg TV’de Gözde Özköseoğlu’nun hazırlayıp sunduğu ‘Kapanışa Doğru’ programında değerlendirdi. Serteser termal turizminin Afyon için önemini vurgulayarak, pozitif ayrımcılık istedi

TERMALE POZİTİF AYRIMCILIK OLMALI
TERMALE POZİTİF AYRIMCILIK OLMALI Admin
Bu içerik 81 kez okundu.

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Bloomberg’de Gözde Özköseoğlu’nun hazırlayıp sunduğu Kapanışa Doğru programına katıldı. ATSO Başkanı Serteser, katıldığı canlı yayında önemli mesajlar verdi. Afyon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser faizin artmasına yönelik sinyalleri aldıklarını açıkladı. Serteser Afyon ile ilgili olarak da görüşlerini aktardı.

‘FAİZ ARTIŞININ UZUN SÜRELİ OLMAMASI GEREKLİ’

ATSO Başkanı Serteser, ‘Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal’ın enflasyonun düşüşüne ilişkin görüşleri tabii ki bizi mutlu ediyor. Belki bir para sıkılaştırılması gözüküyor ama enflasyonun düşmesine yönelik çalışmalarda gayet olumlu diye bakıyorum. Ayrıca belli bir para politikaları toplantısında biraz daha faizin artması sinyalini alıyor gibiyiz. Ama inşallah bunlar çok uzun süreli olmaz. Belli bir faiz artışı belki yatırımcıları ve iç piyasayı etkileyecektir, ama çok uzun süreli olmamasını temenni ediyoruz’ şeklinde konuştu.

KAPANMAKTA OLAN İŞLETMELERE DİKKAT ÇEKTİ

Serteser yapılan destekler ile ilgili görüşlerini de açıklarken şunları söyledi;  ‘Tabii ki esnaf açısından kira desteği olumlu ama bizim Ticaret ve Sanayi Odası üyelerimizi kapsamamaktadır. Bilhassa ciro kaybı olan kapanmakta olan işletmelerimizde var. Bu konuda bunlarında desteklenmesini, bu desteğin genişleyerek artması bu ciro kaybı yaşayan işletmelerimiz, kapanmak durumda olan işletmelerimiz için bence çok uygun olacaktır. Çünkü gerçekten zor durumdalar’ dedi.

TERMAL TURİZMİN AFYON İÇİN ÖNEMİNİ VURGULADI

ATSO Başkanı Hüsnü Serteser Afyon’daki sektörler ile ilgili de görüşlerini aktardı; ‘Bizim bilhassa Afyonkarahisar’ı ilgilendiren termal turizm konusu var.  Bu dönem otellerimizin tam para kazanma dönemidir. Ama ne yazık ki, hamamlar, saunalar ve SPA’lar kapandı. Halbuki, bunlar güvenlik sertifikalarını almışlardı. HES kodu ile müşteri alıyorlardı. Termal Turizm bir pozitif ayrımcılık yapılmasını istiyorum. Çünkü deniz turizminde yazın otellerde çalışma oldu. Hiç olmazsa denize girebildi. Destek konusunda termal turizmcilere ayrı bir pozitif ayrımcılık olması gerektiğini düşünüyorum’ diyerek termalin Afyona önemini vurguladı.  HABER/SULTAN COŞGUN

Hüsnü Serteser ATSO HES kodu SPA
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ekipler görev başında
Ekipler görev başında
Dinar Belediyesi kar tuzlama çalışmalarına başladı
Dinar Belediyesi kar tuzlama çalışmalarına başladı