Advert

Eğitimler devam ediyor

Ülkemizde önemli bir halk sağlığı sorunu olan bebek ölümlerinin önlenmesine yönelik Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü tarafından eğitimler devam ediyor.

Eğitimler devam ediyor
Eğitimler devam ediyor Admin
Bu içerik 53 kez okundu.

Yeni doğan ölümleri azaltabilmek için yüksek teknolojiye dayanan, uzman ağırlıklı yeni doğan ölümünün yanı sıra temel yeni doğan bakım hizmetleri geliştiriliyor. Bu kapsamda, ülke genelinde yenidoğan bakımında standardizasyonu ve güncel bilgilerin kullanılmasını sağlamak amacıyla 2013 yılından itibaren hekim dışı sağlık personeline yönelik “Temel Yeni Doğan Bakım Eğitim Programı” yürütülüyor.

İL GENELİNDE YÜRÜTÜLÜYOR

Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü tarafından il genelinde, kamu, özel, üniversite hastanelerinin, yenidoğan kliniklerinde, doğum salonunda, entegre hastanelerde 112 acil yardım hizmetlerinde çalışan ve yenidoğana yönelik girişimlerde bulunan hekim dışı tüm sağlık personeline eğitimler devam ediyor. İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “ÇEKÜS Biriminin katılımı ve koordinasyonuyla söz konusu program kapsamında ilimiz NRP Eğitimcileri tarafından pandemi kurallarına uygun olarak eğitimler verilmeye devam ediliyor. İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından yürütülen eğitimler ilimizde yenidoğan bölümü ile teması olan bütün personelin eğitimi tamamlanana kadar devam edilecek” denildi.   >>ODAK HABER MERKEZİ

Temel Yeni Doğan Bakım Eğitim Programı İl Sağlık Müdürlüğü ÇEKÜS
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Domates üreticilerinden bilgi aldı
Domates üreticilerinden bilgi aldı
3 GOL 3 PUAN
3 GOL 3 PUAN