Advert

Hiç tereddüt etmedim

Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Genel Merkezde düzenlenen rozet takma töreniyle Demokrat Parti’ye resmen katılım sağladı. Enginyurt DP’ye katılma konusunda hiç tereddüt etmediğini söyledi

Hiç tereddüt etmedim
Hiç tereddüt etmedim Admin
Bu içerik 54 kez okundu.

Genel Merkeze Eşi hanımefendi ile birlikte gelen Enginyurt’u Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ile birlikte çok sayıda Demokrat Partili karşıladı. Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un Demokrat Partiye katılımı dolayısıyla düzenlen törende Genel Başkan Gültekin Uysal şöyle konuştu, “Mübarek bir günde hayırlı bir başlangıç yapıyoruz.  Milletimiz, gençlerimiz, kadınlarımız, vatandaşlarımız adına, büyük bir hayali gerçekleştirmek adına adım atıyoruz. Bu büyük ülkenin süzülerek geldiği tarihi mecrayı iliklerimize kadar hisseden adanmış ruhlar olarak, başka kaygıları olmadan siyaset yapan insanlarız. Türkiye’nin sıkıştığı, daraldığı, Türk insanı ile Türk insanı arasına duvarların örüldüğü, makuliyetini kaybetmiş, kimlik alanları mahallelere sıkışmış Türkiye ikliminde milletimize derinden nefes aldırabilmek adına mücadele içerisindeyiz” dedi.

GELECEK KAYGILARI VAR

DP Lideri Uysal, “Uzun süredir siyaset, insanlarımızın; esnaflarımızın, gençlerimiz, çiftçilerimizin, kadınlarımızın öncelikleriyle yapılmıyor maalesef, kendi varlıkları için yapılıyor sanki. Hedef haline gelmiş siyasi aktörlerin, Türkiye’nin içine düşürüldüğü bir çürümüşlük hali içerisinde, gelecek kaygılarının olduğu bir Türkiye portresi görüyoruz. Süreç içinde azami düzeyde prensip, ideal birlikteliği yapması gereken insanların asgari düzeyde makam mevki birlikteliği yapar hale geldiği bir Türkiye portresiyle karşı karşıyayız. Böyle bir iklim içerisinde sağımızdan solumuzdan yapılan telkinlere rağmen, inandığımız değerleri Türk siyasetinde yeniden ete kemiğe büründürmek, kuvvetli bir sese, kuvvetli bir soluğa büründürmek adına mücadele ediyoruz. Bugün de Ordu Milletvekilimiz Sayın Cemal Enginyurt beyin koyduğu irade, bu yürüyüşte ülke adına, millet adına bir mecrayı açabilmemiz adına bizim için çok kıymetlidir. Hakikaten TBMM’de temsil ettiği insanlarımızın hak ve hukukunu koruyabilmek için azami iradeyi hem TBMM’de hem diğer platformlarda ortaya koyduğunu milletimiz zaten biliyor” dedi.

HEDEF BÜYÜK BİR TÜRKİYE

“İnşallah bizler de hep beraber önümüzdeki süreç içerisinde “Bunlar gitsin bunların yaptığı usulle bu ülkeyi biz yağmalayalım” rekabetine sıkışmış siyasetin önüne ahlaki bir alternatifi hep beraber koyacağız” diyen Uysal, “Fikir ve kadro derinliğiyle beraber insanımızın kendi geleceğini kendisinin kurabileceği, kendisini bulabileceği, hayallerini doğduğu topraklarda kurabildiği bir ülke haline getirmek siyasetçiler olarak hepimizin vazifesidir. Bugün bu büyük ülkenin en temel problemlerinden birisi budur.  Ülkenin yetişmiş insan gücü ne yazıktır ki kendi geleceğini bu topraklarda görmemektedir. Bunun büyük üzüntüsü içerisindeyiz. İşte hepimizin hedefi; bu duvarları yıkmaktır. Büyük Türkiye’yi, bir imparatorluğun bakiyesi olarak bulunduğu kadim coğrafyada, manevi coğrafyamızda, ilgi ve etki sahamız dahilinde bulunan bu coğrafyada, yeniden, belirleyici bir güç haline getirebilmektir hedefimiz.  Bunun da ön şartı 780 bin kilometre karelik Anadolu ve Trakya coğrafyasında insanlarımızın huzur ve güven içerisinde, refah içerisinde yaşayabilmesini sağlamak, arkamızda bıraktığımızı o hicranlı toprakların kaderine de hükmedebilecek bir büyük Türkiye’yi ortaya çıkarmaktır”

MHP’DEN İHRAÇ EDİLDİM

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ise yaptığı konuşmada şunları dile getirdi: “Sayın Genel Başkanım, sevgili Demokratlar. Bizi, ailemi, arkadaşlarımı Demokrat Parti ailesine dahil ettiğiniz, kucakladığınız için öncelikle hepinize teşekkür ederim. Sağ olun var olun. 41 yıl ülkücü hareket içerisinde ve Milliyetçi Hareket Partisi’nde mücadele ettim. Bu yıllar içerisinde particilikten ziyade hep şunu hedefledim, ilk gün öğrendiğim bir şeydi; siyaset de mücadele de millet için yapılır, Hak için yapılır. Hakkın olmadığı yerde, hakkın korunmadığı yerde adalet olmaz. 2,5 yıl önce cumhur ittifakı kapsamında MHP’den milletvekili seçildim. Bu süreç içinde bıkmadan, usanmadan beni milletvekili seçenlere sorumluluğumun gereği olarak esnafın, işçinin, köylünün, çiftçinin, sanayicinin derdini dile getirmekten çekinmedim. Israrla birilerinin “Bu söylediklerin cumhur ittifakına aykırıdır” demesine rağmen defalarca “Yapmış olduğun iş cumhur ittifakına zarar veriyor” denilmesine rağmen; “Ben sokağın sesini, ben milletin derdini haykırıyorum. Bu, cumhur ittifakına zarar vermek değildir. Cumhur ittifakının temsilcileri benim söylediklerimi haklı bir eleştiri, sokağın sesi olarak alırlarsa inanıyorum ki daha adil bir yönetim gerçekleştirirler” dedim. Son olarak Tarım Bakanı’nın fındık rekoltesini 660 bin ton ki şu an itibariyle 550 bin ton bile çıkmadı, açıklamasıyla birlikte ve “Fındık fiyatları pahalı olursa Avrupalı fındık almaz” demesine karşı bir tavır sergiledim. Tavrım yine cumhur ittifakına zarar vermek olarak algılandı ve MHP’den ihraç edildim”

“BÜTÜN HAKLARIMI HELAL ETTİM”

“Ben bütün haklarımı helal ettim. MHP'de başta Genel Başkan Devlet Bahçeli olmak üzere, bir hakkım varsa şahsım adına, ben haklarımı helal ettim” diyen Enginyurt, “Milletin bana verdiği milletvekilliği sorumluluğu içerisinde seçimlere eğer 3 yıl daha var ise 3 yıl daha maaş alacaksam bu maaşın helal edilmesi gerektiğine inandım. Öyleyse bu millete hizmet etmeye devam etmeliyim dedim. 2,5 yıldır tanımaktan memnuniyet duyduğum, adamlığıyla, şahsiyetiyle, duruşuyla, beyefendi kişiliğiyle Gültekin Uysal kardeşimin daveti üzerine hiç tereddüt etmeden Demokrat Parti’ye katıldım. Bugün amcam beni arayıp hayırlı olsun dediğinde çok duygulandı ve şöyle dedi; Allah senden razı olsun, 20 yıl sonra babamın partisine döndün” Demokrat Parti’de şunu gördüm; Demokrat Parti’de iade bekleyenler yok, avanta peşinde koşanlar yok, 70-75’ine merdiven dayamış olmasına rağmen Muhammet Kelleci’sinden, Ahmet Okur’una, Adnan Turfan’ından Ahmet Uyanık’ına, Fadıl Ünver’inden Hamdi Üçpınarlar’ına kadar hepsinin 25’lik delikanlı ruhuyla Türkiye’yi demokrat yapmak, büyük Türkiye yapmak istiyorlar. Böyle bir hareketin içerisinde olmaktan büyük bir memnuniyet duydum” dedi.

GECE GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIZ

Enginyurt, “Bu vesileyle beni Demokrat Parti ailesine, 73 yıllık bir harekete beni, ailemi, arkadaşlarımı kabul ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Şunu herkes bilsin; Cemal Enginyurt olarak 1979 yılında ülkücü olurken hiç kimsenin telkini ile olmadım. Necip Fazıl Kısakürek’in kim var diye seslenilince sağına ve soluna bakılmaksızın tek ben, ben varım cevabı verisi, benim olmadığım yerde bir başkası yoktur anlayışına sahip olarak mücadele ettim. Gültekin Uysal beyefendi TBMM’de tek başına Kırat’ı temsil ederken de onunla her zaman gurur duydum ve 2,5 yıldır her zaman yanında durdum. Şimdi de kim var diye soramadan dün de okuduğum şiirdeki gibi ikimiz birlikte ikimizi 20 yapacağız, 20’mizi 300 yapacağız ve Türkiye’de Demokrat Parti’yi iktidar edeceğiz. Gece gündüz çalışacağıma söz veriyorum. Herkes bunu böyle bilsin.” >>Ahmet IŞIK

Demokrat Parti Gültekin Uysal Ordu Milletvekili Cemal Enginyur Ordu Milliyetçi Hareket Partisi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çalışmalarımız titizlikle devam ediyor
Çalışmalarımız titizlikle devam ediyor
Her şey Bolvadin için
Her şey Bolvadin için