Advert

PFDK affetmedi

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun 22.12.2020 tarih ve 31 sayılı toplantısında almış kararlar alındı. Alınan kararda birçok futbolcuya ve kulübe ceza kesildi

PFDK affetmedi
PFDK affetmedi Admin
Bu içerik 47 kez okundu.

Gaziantep FK A.Ş.'nin, 13.12.2020 tarihinde oynanan Medipol Başakşehir FK-Gaziantep FK A.Ş. Süper Lig müsabakasında, kulüp yöneticisinin 1. güvenlik bariyeri dahilinde yayıncı kuruluş haricinde röportaj verilmesinden dolayı Süper Lig ve TFF 1. Lig Yayın Talimatının 8/13. maddesi uyarınca 150.000.-TL para Cezası ile cezalandırılmasına, MKE Ankaragücü Kulübünün, 15.12.2020 tarihinde oynanan MKE Ankaragücü-Atakaş Hatayspor Süper Lig müsabakasında, localara usulsüz seyirci alınmasından dolayı FDT'nin 49/1. maddesi uyarınca ve FDT'nin 13. maddesinin uygulanması suretiyle 50.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, Aynı müsabakada MKE Ankaragücü Kulübü idarecisi Bayram Levent Keser'in, maske takma zorunluluğuna uymamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle Kurulumuza sevk yapılmış ise de; isnat olunan disiplin ihlalinin unsurları oluşmadığından Ceza tayinine yer olmadığına karar verildi.

HATAYSPOR CEZA YAĞDI

Atakaş Hatayspor Kulübünün, 15.12.2020 tarihinde oynanan MKE Ankaragücü-Atakaş Hatayspor Süper Lig müsabakasında, protokol tribününde yer alan mensubunun maske takma zorunluluğuna uymamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle 24.000.-TL Para cezası ile cezalandırılmasına, Aynı müsabakada Atakaş Hatayspor Kulübü sporcusu Gökhan Karadeniz'in, rakip takım sporcusuna yönelik ciddi faulü nedeniyle 2 resmi müsabakadan men cezası ile cezalandırılmasına, Aynı müsabakada Atakaş Hatayspor Kulübü sporcusu Gökhan Karadeniz'in, ihraç sonrası müsabaka hakemlerine yönelik hakareti nedeniyle 3 resmi müsabakadan men ve 13.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

TALİMATLARA AYKIRILIK

Darıca Gençlerbirliği A.Ş. Başkanı Arif Gülen'in, 15.12.2020 tarihinde oynanan Galatasaray A.Ş.-Darıca Gençlerbirliği A.Ş. Ziraat Türkiye Kupası müsabakasında, akredite edilmediği alanlarda bulunmasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle COVİD-19 Salgını Nedeniyle Müsabakalarda Uygulanacak Tedbirlere İlişkin Talimat'ın 9/3. maddesi uyarınca ve FDT'nin 13. maddesinin uygulanması suretiyle 30 gün hak mahrumiyeti ve 6.250.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, Göztepe A.Ş. sporcusu Murat Paluli'nin, 15.12.2020 tarihinde oynanan Göztepe A.Ş.-Bursaspor Ziraat Türkiye Kupası müsabakasında, müsabaka hakemine yönelik fiili müdahale içeren sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle FDT'nin 36/5-a ile 35/4. maddeleri uyarınca ve FDT'nin 13. maddesinin uygulanması suretiyle 2 resmi müsabakadan men ve 8.500.-TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

İHTAR CEZASI ALDI

Bursaspor Kulübünün, 15.12.2020 tarihinde oynanan Göztepe A.Ş.-Bursaspor Ziraat Türkiye Kupası müsabakasında, mensuplarının müsabaka sonrası saha içerisinde toplu olarak fotoğraf çektirmelerinden dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle ihtar cezası ile cezalandırılmasına, Turgutluspor Kulübünün, 17.12.2020 tarihinde oynanan Medipol Başakşehir FK-Turgutluspor Ziraat Türkiye Kupası müsabakasında, müsabaka sonrasında yapılan flaş röportaja futbolcu katılımının sağlanmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle ihtar cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu Süper Lig TFF 1. Lig Hatayspor Ankaragücü Gökhan Karadeniz COVİD-19 Ziraat Türkiye Kupası
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Daha ferah bir ilçe olacağız
Daha ferah bir ilçe olacağız
Gümüşhanespor ve AFJET Afyonspor maçı başladı
Gümüşhanespor ve AFJET Afyonspor maçı başladı