Seminerler devam ediyor

Sandıklı 75.Yıl İlkokulu tarafından organize edilen öğretmen motivasyon seminerleri Işıklar Balı Sultan İlkokulu öğretmenlerinin de katılımıyla devam ediyor

Seminerler devam ediyor
Seminerler devam ediyor Admin
Bu içerik 74 kez okundu.

75. Yıl İlkokulu Okul Müdürü Mehmet Yılmaz ve Işıklar Balı Sultan İlkokulu Okul Müdürü Abdullah Baydur önderliğinde yapılan seminerlerin bu oturumunda Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bengü Türkoğlu  yer aldı. Moderatörlüğünü Cavit Özkan’ın yaptığı “Mutlu Çocukluğun Sırları” konulu seminer Zoom platformu üzerinden gerçekleşti.

“Ebeveynler Çocuklarını Oyunlarla Tanır”

Aynı zamanda Sandıklılı olan Dr. İbrahim Çetin’ de programa katılarak öğretmenlere desteklerini bildirdi. Toplantıya katılan Doç. Dr. Bengü Türkoğlu, erken çocukluk eğitiminde önemli hususlara dikkat çekerek seminerde çocukluğun 0-3 yaş dönemine özellikle değindi. Çocuğun dil gelişiminde ailenin ve kitap okumanın öneminden bahsederek televizyon, telefon gibi teknolojik aletlerin dil gelişimi üzerindeki olumsuz etkilerini gözler önüne serdi. Anne, baba dışında “üçüncü ebeveyn” olarak nitelendirilen anne-baba arasındaki iletişime değinerek aile içi iletişimin önemine vurgu yaptı. Ebeveynlere çocukla kaliteli zaman geçirme ve aynı zamanda çocuğun hayal gücü ve yaratıcılığını geliştirmeleri noktasında tavsiyelerde bulundu. Çocukta oyun gücünün önemi için de parantez açan Bengü Türkoğlu, oyunun çocuğun dünyasındaki yerinin çok önemli olduğunu ve ebeveynlerin çocuklarını oyunlar aracılığı ile tanıyabileceklerini ifade etti.

Doç. Dr. Bengü Türkoğlu , seminerin ardından iki okulun öğretmenleri ile buluşup bilgilerini paylaşmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek katılan herkese teşekkürlerini iletti.

>>ODAK HABER MERKEZİ

Necmettin Erbakan Üniversitesi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bengü Türkoğlu “Mutlu Çocukluğun Sırları”
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ekipler görev başında
Ekipler görev başında
Dinar Belediyesi kar tuzlama çalışmalarına başladı
Dinar Belediyesi kar tuzlama çalışmalarına başladı