Advert

Yılbaşında eğlenceler iptal

Zafer Turistik Otelciler ve İşletmecileri Derneği Başkanı Ali Gümüşhan, koronavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından 4 gün sokağa çıkma yasağının uygulanacağı yılbaşında Afyonkarahisar’daki otellerde eğlence/balo müzik yayınının yapılmayacağını ifade etti.

Yılbaşında eğlenceler iptal
Yılbaşında eğlenceler iptal Admin
Bu içerik 46 kez okundu.

Zafer Turistik Otelciler ve İşletmecileri Derneği Başkanı Ali Gümüşhan, “İçişleri Bakanlığınca koronavirüs tedbirleri kapsamında 81 ilin valiliğine genelge gönderildiğini söyledi. Gümüşhan, genelgenin gönderilmesi ile birlikte Afyonkarahisar’daki tüm otellerin yeni yılda hiçbir şekilde canlı müzik yapmayacağını ifade etti.  

TÜM OTELLERE BİLDİRDİK

Kararın son dakika alınan bir karar olduğunu ifade eden Gümüşhan, saat 22:00’a kadar olan canlı müzikleri de iptal ettiklerini vurguladı. Sürekli yeni genelgeler yayımlandığını hatırlatan Gümüşhan, “Biz zaten satışlarımızı yapmıştık. Bu süre zarfında tüm otellere genelgeyi bildirdik. Rezervasyonlarını almış olduğumuz müşterileri teker teker aradık müzik olmayacağı bildirimini yaptık” dedi. Uygulamadan sonra çok olmamakla beraber yüzde 10 rezervasyon iptali olduğunu vurgulayan Gümüşhan, “Bugün ve yarın daha çok belli olur. Yine de misafirlerimiz Afyonkarahisar'ı tercih ediyor konaklamada. Büyükşehirlerde apartmanlarda sıkılanlar en azından otelin etrafında, içerisinde yürüyüş yapabilecekler diye konuştu.

DUAMIZ PANDEMİNİN BİTMESİ

Sosyal medya sayfalarından canlı müzik olmayacağına dair yazılı açıklamalar yapıldığını söyleyen Gümüşhan; “Tabi devletin almış bir karar bu. Son dakika olması bizi biraz sıkıntıya düşürdü ama kurallara uymak durumundayız. Şuanda sadece konaklama hizmeti verecekler. Konaklama hizmetini verirken de yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında hizmet verecektir” diye konuştu. Tüm vatandaşların yeni yılını kutlayan Gümüşhan, sözlerine şöyle devam etti: “İnşallah 2021 yılında pandemi biter diye dua ediyoruz” dedi. Pandemi sürecinde en çok etkilenen kesimin oteller olduğunu da söyleyen Gümüşhan, “Pandemiden en çok etkilenende biziz en son etkilenende biz olacağız” diye konuştu.   >>GÖKHAN KOCAASLAN

Zafer Turistik Otelciler İşletmecileri Derneği Başkanı Ali Gümüşhan Koronavirüs
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atılacak adımlar bizzat görüşüldü
Atılacak adımlar bizzat görüşüldü
Türk ve suriyeli girişimciler bir araya geldi
Türk ve suriyeli girişimciler bir araya geldi