4 KOYUN DEYİP GEÇMEDİLER...

Dinar İlçemizde geçtiğimiz salı meydana gelen hırsızlık olayını JASAT timi filmlere konu olacak şekilde çözdü

4 KOYUN DEYİP GEÇMEDİLER...
4 KOYUN DEYİP GEÇMEDİLER... Admin
Bu içerik 45 kez okundu.

 Bu olayın kısa sürede çözülmesi ve failinin yakalanması, Afyon Jandarma Komutanlığının hırsızlık olaylarının maddi değerinin küçüklük veya büyüklüğüne  göre hareket etmedikleri ortaya koydu

HIRSIZLIK DİNAR’DA YAPILDI

Geçtiğimiz 22 Aralık 2020 tarihinde Dinar Yeşilhüyük köyünde bir ahırdan 4 küçükbaş (koyun) çalındı. Hırsızlık olayının bildirilmesinin ardından Dinar İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri soruşturma başlatırken, Afyon İl Jandarma Alay Komutanlığının kısa adı JASAT olan Jandarma Asayiş Suç Araştırma Timi de çalışma başlattı. Yeşilhüyük köyünde bulunan 11 ayrı kameranın kayıtları Jandarma’nın özel üç ayrı programı ile incelendi. Olayın failinin aynı köyde ikamet eden İ.A. olduğu tespit edildi.

ZANLI SUÇLAMAYI REDDETTİ

Gözaltına alınan 1981 doğumlu İ.A. suçlamaları reddederek olayı kendisinin yapmadığını, alakasının olmadığını beyan etti. İ.A. olayı kendisinin yapmadığını söylese de o sıralarda Afyon JASAT Timi Yeşilhüyük köyündeki koyunların hangi araçla köyden çıkartıldığını tespit etmişti. JASAT Timi, 35 EJC .. plakalı bordo renkli kangoo model aracın Çivril İlçesinde Tekke Mahallesi istikametinden gittiği yönü ve varış noktasını tespit etti. Şüpheli şahsı tekrar gözaltına alan Jandarma kamera görüntülerini izletmesinin ardından İ.A. suçunu kabul etti.

JANDARMA, KASABI DA TESPİT ETTİ

Hırsızlık olayının faili İ.A.nın çaldığı koyunları Çivril İlçe Merkezindeki E... Kasabına 2 bin 900 TL ye sattığı da JASAT tarafından tespit edildi. Dinar Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı doğrultusunda hırsızlık koyunları aldığı belirlenen kasaptan koyunlar alınarak müşteki N.Ç. ye teslim edilirken, şüpheli İ.A. çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı ve Dinar cezaevine konuldu.

Hırsızlık miktarının küçüklüğüne, büyüklüğüne bakmadan olayı teknik ve fiziki takip ile derinlemesine soruşturan ve üç gün gibi kısa bir sürede çözen Afyon Jandarma Komutanlığı Ekiplerini Vali Gökmen Çiçek tebrik etti.
>>ÖZEL HABER/MEHMET EMİN GÜZBEY

 

2 foto

Dinar İlçesi JASAT Dinar Cumhuriyet Başsavcılığı Afyonkarahisar Gökmen Çiçek
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kar yağışı etkili olacak
Kar yağışı etkili olacak
Anında müdahale edildi
Anında müdahale edildi