2020 yılının son toplantısı

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi’nin 2020 yılının son toplantısı, ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci yönetiminde, video konferans aracılığıyla gerçekleştirildi

2020 yılının son toplantısı
2020 yılının son toplantısı Admin
Bu içerik 51 kez okundu.

Toplantının açılış konuşmasını yapan ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, “2020 yılı Aralık ayı olağan Meclis toplantımıza hoş geldiniz. Hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. 2020 yılının Mart ayından bu yana, dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını dolayısıyla Meclis toplantılarımızı video konferans yöntemiyle düzenliyoruz. Hepinizi özledik, ancak görülüyor ki bir süre daha böyle çalışmak zorundayız. Umarız bu salgını durduracağına inanılan aşılar bir an önce kullanılmaya başlanır. Genel bağışıklık sağlandıktan sonra, biz de Meclis toplantılarımızı hizmet binamızda yapmaya başlarız” dedi.

ÜRETİME DEVAM EDİLDİ

İş dünyasının pandemi şartlarına rağmen üretime ve istihdama devam ettiğini belirten Merdivenci, “2020 yılında küresel salgın koşullarında, üretim ve istihdamı korumaya çalıştık. Üyelerimizin bir kısmı Kısa Çalışma Ödeneğinden yararlanırken, bir kısmı da öz sermaye desteği ile bu zorlu süreci atlatmaya çalıştı. Pandeminin tam olarak hayatımızdan çıkmasını beklerken, İngiltere’de virüsün mutasyona uğradığı açıklandı. Bu durum hepimizi endişeye sevk etti; biliyoruz ki sorunlar ancak umut ve azim ile aşılır. Biz yine maske, mesafe ve temizlik kuralına uyacağız; bir süre daha kapalı alanlarda geniş katılımlı toplantılar yapmayacağız; işletmelerimizde de aldığımız önlemleri sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı. Merdivenci, piyasaların reform beklentisi içinde olduğunu belirterek “Ekonomimize katma değer sağlayan yerli ve yabancı yatırımcılarımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklayacağı reformları bekliyor. Reform kelimesi bile, piyasaların dikkatini çekmeye yetti; ancak bu kavramın içinin en iyi şekilde doldurulması gerekiyor. İş dünyası ile istişare etmeye özen gösteren Hükümetimiz’in bu istişareler sonucunda kapsamlı bir reform paketi açıklayacağına inancımız tamdır” diye konuştu.

HER YENİ YIL YENİ UMUT

Merdivenci, konuşmasında şu vurguları yaptı: “Odamız tarafından kurulan ve Meclis Üyemiz Sayın Ali İhsan Çiloğlu’nun Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Gecek Termal A.Ş.’nin işlettiği alanda 600 adet fidan dikildi. Çevre duyarlılığı bakımından çok önemli olan bu faaliyet dolayısıyla Meclis Üyemiz Sayın Ali İhsan Çiloğlu’na, Gecek Termal A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Üyeleri’ne ve personeline teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz günlerde, Anayasa Mahkemesi Üyesi, hemşehrimiz Celal Mümtaz Akıncı, Uyuşmazlık Mahkemesi Başkanlığı’na seçilmiştir. Sayın Akıncı’yı kutluyoruz, başarılarının devamını diliyoruz. Vefatının 84’üncü yıldönümü dolayısıyla İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmetle anıyoruz. 100 yıl önce Milli Mücadelemizi başlatan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm isimsiz kahramanlarımızı saygıyla bir kez daha anıyoruz. 2019 yılı Döküm ve Emaye Mutfak Eşyaları İhracatı Birincisi Avşar Emaye Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ile hızlı büyüyen şirketlerin yer aldığı TOBB Türkiye 100 sıralamasında 71’inci olan Kozanlar Jeotermal İnşaat Tarım Sanayi Ticaret Limited Şirketi sahiplerini, yöneticileri ve tüm çalışanlarını kutluyorum. Onların başarıları bizlerin göğsünü kabartıyor. Zorluklarla geçen bir yılı geride bıraktık. Her yeni yıl, yeni umutlar demektir. 2021 yılının 2020 ve önceki yıllardan daha güzel geçmesini, sizlere ve ailenize başta sağlık olmak üzere iyilik, huzur ve bereket getirmesini gönülden diliyorum. 2021 yılında sizlerle yüzyüze bir araya gelebilmeyi umuyor ve arzu ediyorum.”

OYBİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

Toplantının ikinci gündem maddesinde 2020’nin Kasım ayı karar özetleri oybirliğiyle kabul edildi. Toplantının üçüncü gündem maddesinde 2020’nin Kasım ayı Hesap Hülasası oybirliğiyle tasdik edildi. Toplantının dört ilâ onuncu gündem maddeleri arasında ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol, Meclis üyelerini bilgilendirdi. Toplantının dördüncü gündem maddesinde 2021 yılı Olağan Meclis Toplantı Tarihleri oybirliğiyle kabul edildi. Toplantının beşinci gündem maddesinde 2021 yılı Kayıt Ücreti ve Yıllık Aidat Tarifesi görüşüldü. Bu gündem maddesinde Meclis Üyeleri Ali İhsan Çiloğlu ve İbrahim Sömer söz alarak fikirlerini beyan etti. 2021 yılı Kayıt Ücreti ve Yıllık Aidat Tarifesi, oybirliğiyle tasdik edildi. Toplantının altıncı gündem maddesinde 2021 yılı Hizmetler Karşılığı Alınacak Ücret Tarifesi, oybirliğiyle tasdik edildi. Toplantının yedinci gündem maddesinde 2021 yılı Tahmini Gelir Gider Bütçeleri, oybirliğiyle tasdik edildi. Toplantının sekizinci gündem maddesinde Bütçe Talimatnamesi oybirliğiyle onaylandı. Toplantının dokuzuncu gündem maddesinde 2021 yılında Ödenecek Net Harcırah Cetveli oybirliğiyle tasdik edildi. Toplantının onuncu gündem maddesinde Oda Personeli Kadro Cetveli oybirliğiyle tasdik edildi. Toplantının on birinci gündem maddesinde ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Yücel Albay, Yönetim Kurulu’nun Kasım-Aralık 2020 Faaliyetleri hakkında sunum yaptı. Albay’ın ardından ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, güncel gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulundu. Toplantının son gündem maddesi olan “Dilek ve Temenniler”de Meclis Üyeleri Ali İhsan Çiloğlu, Cemil Uluışık, İbrahim Sömer ve Murat Bilgici söz alarak görüşlerini dile getirdi. ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, toplantıya katılan tüm Meclis Üyeleri’ne teşekkür ederek yılın son Meclis oturumunu kapattı.

ATSO Mehmet Sıtkı Merdivenci Recep Tayyip Erdoğan Afyonkarahisar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ekipler görev başında
Ekipler görev başında
Dinar Belediyesi kar tuzlama çalışmalarına başladı
Dinar Belediyesi kar tuzlama çalışmalarına başladı