Can alıcı problemler var

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Ankara Kahveciler Odası’nı ziyaret ederek Oda Başkanı İsa Güven ile kahveci esnafının sorunları ve çözümleri konusunda istişarede bulundu

Can alıcı problemler var
Can alıcı problemler var Admin
Bu içerik 43 kez okundu.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’a ziyaret sırasında Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Genel Başkan Yardımcıları Adem İpek, Murat Aydoğdu, GİK Üyesi Adnan Turfan, Ankara İl Başkanı Selami Genel, il yönetimi ile ilçe başkanlarından oluşan bir heyet eşlik ettiler. Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, burada yaptığı konuşmada şu görüşleri ifade etti: “Memleketin can alıcı problemleri var. Görece sermaye yeterliliği daha sınırlı, perakendeye göre, franchising firmalara göre kıyaslarsak küçük esnafın zorlu durumu ortada. Gelişmiş bütün ülkelerin yaptığı gibi bizim ülkemizde de yetersizlikleri hepimizin malumu olan esnafımızı, hem sosyal güvenlik yükü açısından hem kendini değiştirecek, dönüştürecek maddi imkanları sağlayacak bir perspektiften bakılması lazım.”

Bu insanlar nasıl geçinecek

“Türkiye’nin en önemli gücü küçük işletmeleri, esnafları, toplumun sağduyusunu temsil eden adeta çimentosu diyebileceğimiz insanlarımızı işsiz hale getiriyoruz ve adeta bir dalga ile onları çalışma sisteminin dışına atacak bir süreci işletiyoruz” diyen Uysal, “Bu süreçte halkımızın en ihtiyaç duyduğu devletimiz maalesef vatandaşımızın, esnafımızın, çiftçimizin, işçimizin yanında yeterince olamadı. Salgın dolayısıyla trilyonlarca dolarlık ek bütçeler yapan gelişmiş ülkelerin yanında Türkiye kısa çalışma ödeneği ve çok sınırlı bir kesime biner liralık yardım, yine çok sınırlı kesime 500-70 arası kira yardımı yapıyor sadece. En küçük ilçede bile bu yardımlar ne manaya gelecek bilemiyorum. Kirası 5 bin liradan düşük olan dükkân mı var? Bu insanlar evini nasıl geçindirecek?”

Demokrat Parti Gültekin Uysal Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ekipler görev başında
Ekipler görev başında
Dinar Belediyesi kar tuzlama çalışmalarına başladı
Dinar Belediyesi kar tuzlama çalışmalarına başladı