Advert

Terörü bitiren Bakanımız Afyon’da

Ülkemizin yaklaşık 40 yıldır büyük mücadele ettiği terörü son yıllarda yapılan birbirinden önemli operasyonlarla bitiren İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu bugün ilimize geliyor. Bakan Soylu bir dizi programa katılacak

Terörü bitiren Bakanımız Afyon’da
Terörü bitiren Bakanımız Afyon’da Admin
Bu içerik 81 kez okundu.

Halkımızın en güvendiği ve inandığı Bakanlar arasında yer alan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bugün ilimize geliyor. 2019 yılının sonunda, "2020'de terör örgütü PKK'nın adını, cismini, ismini, tarihten bir silin de şu Muş Ovası, şu Şenyayla, tarihimizin bize emanet ettiği Malazgirt tekrar şenlensin, yeni bir tarihe yine ismini kazımış olsun" diyen Bakan Soylu bir yıl gibi kısa bir sürede buraları terörden temizleyerek halkın refah ve huzura kavuşmasını sağlamıştı. Bakan Soylu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bakanlığının sunumunu yaptığı sırada Türkiye'deki FETÖ operasyonlarında bugüne kadar 292 bin kişinin gözaltına alındığını, 96 bin kişinin de tutuklandığını açıklayarak ülkemizi FETÖ’den temizlediklerini açıklamıştı.

Programa katılacak

İçişleri Bakanı Soylu, "Örgüte istihbarat sağlayan, belediye kepçesiyle çukur kazan, belediye binasında silah depolayan, arka odadaki Kandil'in müfettişinden talimat alan adamlara, elinde silah yok ve mağarada yaşamıyor diye göz yummuyoruz" dedi. "Koltuğu için birbirini yiyen Edirne'deki Demirtaş'a da, Karayılan'a da, tecavüzcü Biçirpinin Duran Kalkan'a da terörist diyoruz" diye konuşan Soylu, konuşması sırasında HDP sıralarına dönerek "Oh, paralar PKK'ya gitmiyor" diyerek halkın yüreğine su serpmişti. Bakan Soylu’nun “Ohh ohh ohh” demesi büyük beğeniyle karşılanmıştı. Bakan Soylu burada ki açıklamasında ülkemizde sadece 320 teröristin kaldığını onlarında kısa sürede temizleneceğini belirtti. Ülkemizi terörden temizleyen Bakan Soylu bugün ilimize geliyor. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenecek olan Tanık Koruma Programına katılacak olan Bakan Soylu burada bir konuşma yapacak. Toplantı bugün saat 09.00’da Double Tree Hilton’da gerçekleşecek.

FETÖ Muş Ovası Süleyman Soylu PKK
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atılacak adımlar bizzat görüşüldü
Atılacak adımlar bizzat görüşüldü
Türk ve suriyeli girişimciler bir araya geldi
Türk ve suriyeli girişimciler bir araya geldi