Güncel meseleleri konuştuk

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu makamında ağırladı.

Güncel meseleleri konuştuk
Güncel meseleleri konuştuk Admin
Bu içerik 39 kez okundu.

 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve heyetini, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, beraberindeki heyette yer alan Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Genel Başkan Yardımcıları Muhammet Kelleci, Ahmet Uyanık, Bülent Şaninalp, Murat Aydoğdu ve GİK Üyesi Adnan Turfan karşıladı.  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun ise Genel Başkan Yardımcısı Cafer Güneş, Parti Sözcüsü Birol Aydın ve Konya Milletvekili  Abdulkadir Karaduman ile birlikte katıldığı ve yaklaşık iki saat süren görüşmenin ardından kameralar karşısına geçen liderler, gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. 

AYNI İTTİFAK İÇİNDE BULUNDUK

Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, basına yaptığı açıklamada şöyle konuştu: “Türkiye’nin milli görüş çizgisinin temsilcisi olan Saadet Partisi Genel Başkanı Sayın Temel Karamollaoğlu ve heyetini genel merkezimizde ağırlıyor olmaktan memnuniyet duyduk. Bu vesileyle ülkemizin içinde bulunduğu siyasi iklim, güncel meseleler üzerine konuşabilme imkânı bulduk. Ülkenin siyasi iklimi yüksek gerilim hattında seyrediyor. Pandemi dolayısıyla daha da derinleşen bir ekonomik tablo var. Siyasiler olarak bir makulün etrafında, ortak değerler, ortak prensipler etrafında 83 milyonu bir araya getirmek gibi bir vazifemiz var. Hepimizin temennisi; bu büyük ülkenin hukuk ve demokrasi temelinde, nimet ve külfetlerini eşit ve ortak bir şekilde paylaşabileceği, hukukundan emin olduğu bir Türkiye’yi inşa edebilmektir. Özellikle 16 Nisan referandumu akabinde ortaya çıkmış siyasi iklim de siyasi partilerin belirli ortak paydalarda buluşma mecburiyetini hepinize icbar ediyor. Geçmişte, 24 Haziran seçimlerinde Saadet Partisi ile aynı ittifak içinde bulunduk. Farklılıklarımıza rağmen fikirlerimizi medeni bir şekilde milletin önüne koyabilme imkanı bulduk”

HİÇBİR FAYDA GETİRMEZ

“Bugün yaşanılan kutuplaşmanın ülkeye hiçbir fayda getirmeyeceğini hepimiz biliyoruz” diyen Uysal, “Önümüzdeki süreçte de partiler arasındaki bu tür ziyaretlerin Türkiye’ninmakulleşmesi adına millete hizmet edebilecek önemli bir adım olduğu düşüncesindeyiz. Ziyaretlerinden dolayı Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’na ve heyetine müteşekkiriz. İnşallah yakın bir zamanda biz de kendilerini yeni genel merkezlerinde ziyaret edeceğiz.” Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’dan asgari ücret ile ilgili bir soruyu ise şöyle yanıtladı: “Pandemi dolayısıyla ekonomik krizin daha da derinleştiğini biliyoruz. Özellikle krizden en çok etkilenen kesimin de ücretli kesim olduğunun farkındayız. Enflasyon rakamları başta olmak üzere ekonomik verilerin paylaşımı noktasında ne yazık ki verilerine güvenemez haldeyiz.Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK ) adeta bir illüzyon kurumu haline gelmiştir.  Sayın Bakanın belirli değerlendirmeleri var. Elbette rakamı fiili enflasyonla mukayese ettiğimizde Sayın Bakanın yaptığı açıklamaların aksi gerçeklerle karşılaşıyoruz. İnsanımızın asgari düzeyde bütçesi içerisinde temel ihtiyaçlarına ayırdığı payı göz önünde bulundurduğumuzda insanımızı bu rakamın tatmin etmediği ortadadır. Zaten sendikalar da bu rakamı onaylamadı. Bizler de siyaseti bir sorumluluk duygusu içerisinde yapıyoruz” dedi.

DEVLETİMİZE GÜVENMEK İSTİYORUZ

Genel Başkan Uysal, aşı konusunda gelen soruyu ise şöyle cevapladı: “Vaka sayılarından başlayarak çeşitli verilerin, rakamların kamuoyundan farklı gerekçelerle saklandığını, perdelendiğini görüyoruz. Üstelik meseleyi neredeyse beka meselesine indirgediklerine de şahit olduk.Pandemi başladığından bu yana verilerin sağlıklı bir şekilde paylaşılmasından başlayarak eleştirilecek pek çok şey olmasına karşın, dilimizi ısırarak sorumluluk duygusu içinde değerlendirmeler yaptık. Bütün kafa karışıklığına rağmen biz devletimize güvenmek istiyoruz. Vatandaşımız da devletimize güvensin. Çeşitli değerlendirmelerde insanlarımızın zihninin bulandırıldığının farkındayız ama bilim insanlarının tavsiyelerine kulak verilmeli. Siyasiler ve toplumun kanaat önderlerinin de sorumluluk anlayışı içinde açıklamalar yapmaları lazım. Biz, olumlu görüşümüzü kamuoyu ile paylaşıyoruz.”  >>Ahmet IŞIK

 

Demokrat Parti Gültekin Uysal Temel Karamollaoğlu Birol Aydın
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kar yağışı etkili olacak
Kar yağışı etkili olacak
Anında müdahale edildi
Anında müdahale edildi