RUSLAR AYAZİNİ’Yİ AYAZİNİ’LİLER TURİZMİ GÖRDÜ

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek’in özel önem verdiği Frig Bölgesinin turizme açılması projesinde önemli bir gelişme daha yaşandı

RUSLAR AYAZİNİ’Yİ  AYAZİNİ’LİLER TURİZMİ GÖRDÜ
RUSLAR AYAZİNİ’Yİ  AYAZİNİ’LİLER TURİZMİ GÖRDÜ Admin
Bu içerik 76 kez okundu.

Valiliğin tüm imkanlarını seferber ederek sokak iyileştirmeleri ve restorasyon çalışmaları ile misafir karşılama merkezini ihale ederek bahara hazırladığı Ayazini’nin hafta sonu Rus misafirleri vardı. Rus’lar Ayazini’yi ‘muhteşem’ olarak nitelerken, Ayazini halkı da turizmin bereketini yaşadılar. Halk, Vali Gökmen Çiçek’e teşekkür yağdırdı

Turistler hayran kaldı...

İlimizde göreve başladıktan hemen sonra ilk iş olarak Frig Bölgesinin turizme kazandırılması için kollarını sıvayan Vali Gökmen Çiçek’in hedefinin doğruluğu hafta sonunda görüldü. Sandıklı Park Otelde konaklayan 120 Rus turist üç otobüs ile Ayazini’ye geldiler. Burada Afyon Valiliğinin rehberlerinin de eşlik ettiği turistler bölgeye hayran kaldılar. Turistlerin bazıları daha önce Kapadokya’ya da gittiklerini, orada bazı bölgelerin Ayazini kadar doğallığını muhafaza edemediğini gördüklerini, orada fiyatlarında pahalı olduğunu söylediler.

Sandıklı Park otel öncü...

Antalya’daki otellerin kapalı olması, Rus turistleri yeni bir destinasyona yöneltti. Bu noktada öncü olan Sandıklı Park Otel, Rus tur firmalarıyla irtibata geçti ve ilk etapta 120 Rus turist yılbaşı tatilini geçirmek için Sandıklı’ya geldi. Rus turist kafileleri mart ayı sonuna kadar Sandıklı’ya gelmeye devam edecekler. Bu arada bugün Sandıklı’ya İsviçre’den bir turist kafilesi gelecek. Ayrıca Şubat ayında da Özbek’ler Sandıklı’ya gelecekler. İsviçre’li ve Özbek turistler de Ayazini’ye gidecekler.

Frig Bölgesinin tanıtımına katkı...

Sandıklı Park Otel Genel Müdürü Ahmet Yılmaz Yavuz, Vali Gökmen Çiçek’in Frig Bölgesinin tanıtımı için elinden geleni yaptığını ve bölgenin kısa sürede önemli bir turist çekme potansiyeline ulaşacağına inandıklarını belirterek, ‘Valimiz gerçekten ileri görüşlü bir kişi. O’nun bu çabasına bizde katkıda bulunmak istedik. Yapılan çalışmalar Afyon’un bir turizm destinasyonu olması aşamasında önemli bir eşiktir’ dedi. Hafta sonu üç grup halinde Ayazini’yi gezen turistler bölgedeki halkın turizme bakışına olumlu katkı koyarken, Ayazini halkı Vali Gökmen Çiçek’e teşekkür etti.

ÖZEL HABER/ RABİA GÜZBEY

Ayazini Vali Gökmen Çiçek Sandıklı Park Otel Frig Bölgesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kar yağışı etkili olacak
Kar yağışı etkili olacak
Anında müdahale edildi
Anında müdahale edildi