2021 yılı “Aile Yılı” olacak

Aile Yılı ilan edilen 2021 yılına girerken, yapılan ön değerlendirmeler sonucu belirlenen yol haritası gözden geçirildi

2021 yılı “Aile Yılı” olacak
2021 yılı “Aile Yılı” olacak Admin
Bu içerik 59 kez okundu.

Orman ve Su İşleri eski Bakanı AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Vali Gökmen Çiçek, Vali Yardımcıları Dr. Mehmet Boztepe ve ilgili kurumları Aile Yılı ilan 2021 yılının ilk gününde video konferans yöntemiyle toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda 2021 yılında yürütülecek çalışmalar ve belirlenen yol haritası gözden geçirildi.

VERİMLİ BİR YIL OLACAK

Tüm Türkiye’ye örnek olan 2020 Sevgi Yılı projesinin devamı olarak 2021 yılının Aile Yılı ilan edilmesinin ardından çalışmalarını hızlandıran Vali Gökmen Çiçek, ailenin toplumsal kurumun temel taşı olduğuna değinerek “Aile, toplumun özelliklerini taşıyan en küçük sosyal birimimizdir. Toplumu ayakta tutan temeldir. Bu temel ne kadar sağlıklı olursa bir toplumun refah düzeyi, yaşam kalitesi, değerleri o kadar sağlam olur” dedi. Vali Gökmen Çiçek, “Ailenin güçlü olması, sağlıklı nesillerin varlığına ve güçlü bir topluma işaret eder. Bu işin yakından takipçisi olacağımın sözünü vermiştim. Bugün burada 2021 yılının aile bağlarını güçlendirmek, verimli bir yıla vesile olmak için toplandık. İnşallah bu örnek projeyi herkesin gıpta ile bakacağı çalışmalarla renklendireceğiz” diye konuştu.

TÜM KURUMLAR SAHİPLENECEK

Sağlıklı toplumların temel şartının sağlıklı bireyler olduğunu vurgulayan Vali Çiçek, çocuğun ilk eğitiminin aile içinde başladığına değinerek “Aile içi iletişim ne kadar etkin olursa çocuğun kişilik ve karakteri o şekilde şekillenmeye başlar, ileride nasıl bir birey olacağının temelleri bu dönemde oluşur. Bizler elimizden gelen çaba ve gayreti göstererek bu yıl aile bağlarını güçlendirmek, aile içi iletişime dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için azimle çalışacağız” dedi. Ailenin olumsuz kişilik yapısına sahip olmasıyla, olumsuz davranışların çocuğun kişiliğine de yansıyacağına böylece toplumların güç kaybedeceğine değinerek, güçlü toplumların bireylerin sağlıklı aile ortamında yetişmesiyle mümkün olacağına dikkat çeken eski Orman ve Su İşleri Bakanı Milletvekili Veysel Eroğlu “Bu güzel projeye tüm kurumlarımızın sahiplenerek, destek vereceklerine inanıyorum” dedi. Görüşmelerin ardından yol haritası gözden geçirilerek, 12 aya özgü temalar belirlendi. Temalara yönelik ilgili kurumların eylem planlarının oluşturulduğu toplantıda Ocak ayı itibari ile eylem planlarının uygulamaya geçilmesi kararı alındı. Toplantı bitiminde Vali Çiçek, 2021 Aile Yılına girerken katılımcılara teşekkür ederek, başta sağlık dolu, birlik ve beraberliğin daim olduğu bereketli geçecek bir yıl temennisinde bulundu. >>Gökhan Kocaaslan

AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu Dr. Mehmet Boztepe Gökmen Çiçek 2021 Aile Yılı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ekipler görev başında
Ekipler görev başında
Dinar Belediyesi kar tuzlama çalışmalarına başladı
Dinar Belediyesi kar tuzlama çalışmalarına başladı