Advert

Salgın ihracatı olumsuz etkiledi

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ekonominin nabzını tutan Para Dergisine açıklamalarda bulundu. Serteser, koronavirüs salgının özellikle üretim, turizm ve ihracatı olumsuz etkilediğini söyledi.

Salgın ihracatı olumsuz etkiledi
Salgın ihracatı olumsuz etkiledi Admin
Bu içerik 103 kez okundu.

Ekonominin nabzını tutan Para Dergisi siyaset ve iş dünyasının 2021 yılındaki öngörülerinin yer aldığı Almanak 2021 Dosyası hazırladı. Bakanlar Kurulu’ndaki İcracı Bakanlar ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu başta olmak üzere etkili birçok ismin görüşleri bulunan Para Dergisi Almanak 2021’de, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’in de değerlendirmelerine yer verildi.

EN GÖRÜLEN BÜYÜK RİSK

Serteser’in değerlendirmeleri şöyle: “Afyonkarahisar iş dünyası olarak Cumhurbaşkanlığı 2021 Yılı Programı’ndaki 2021 yılı için yüzde 5.8 oranındaki büyüme hedefine ulaşılması için var gücümüzle çalışacağız. TOBB öncülüğünde istihdam konusundaki duyarlılığımız ve gayretimiz sürecek. 2021’de öngörülen en büyük risk, 2020’de olduğu gibi yine Covid-19 olacak. Salgının özellikle üretim, turizm ve ihracatı olumsuz etkilediğini biliyoruz” dedi

SALGINDAN KURTULMAMIZ 2022’Yİ BULACAK

“Covid-19’a karşı bulunan aşıların ihtiyaç duyan tüm ülkelere adil bir şekilde dağıtımının sağlanması önemli” diyen Başkan Serteser, “Ülkemizin yerli aşı çalışmaları bizi umutlandırıyor. Uzmanlar, pandemi kısıtlamalarının 2021’in ikinci yarısında gevşetilebileceğini, ancak bu salgından tam anlamıyla kurtulmamızın 2022’yi bulacağını belirtiyor” diye konuştu.

2021 YILI TOHUMLARIN FİLİZLENDİĞİ YIL OLACAK

Bu durumun özellikle üretim ve ihracatta sıkıntıların sürmesinin beklendiğini belirten Serteser, sözlerine şöyle devam etti: “Ancak, her şerde hayır arayan büyüklerimiz haklı. Bu salgın bize, sağlığın önemini hatırlattığı gibi, paylaşma ve yardımlaşma duygularımızın da tazelenmesine vesile oldu. 2021, ekilen tohumların filizleneceği bir yıl olacak.”

>>ODAK HABER MERKEZİ

Para Dergisi M. Rifat Hisarcıklıoğlu Covid-19 TOBB Hüsnü Serteser ATSO
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atılacak adımlar bizzat görüşüldü
Atılacak adımlar bizzat görüşüldü
Türk ve suriyeli girişimciler bir araya geldi
Türk ve suriyeli girişimciler bir araya geldi