CHP ziyaret turunda

CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz yönetimi ile birlikte bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. İktidar partisini eleştiren Görgöz, “İktidar için demokrasi amaç değil araç!”

CHP ziyaret turunda
CHP ziyaret turunda Admin
Bu içerik 55 kez okundu.

Yazılı bir basın açıklamasında bulunan CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, “İktidar, 2021 yılının, “Demokratik ve Ekonomik Reformlar Yılı” olacağını söylemişti. Hemen akabinde, TBMM’ye getirdiği 43 maddelik torba yasa ile kendi kendisini tekzip etti. Dernek, Vakıf ve STK’lara yargı kararı olmaksızın herhangi bir yöneticisi için açılacak soruşturma bahanesiyle el koyma, kapatma, kayyum atama, vb. yetkileri kullanabilecek. Bunun hiçbir şekilde hukukla, demokratik reformla alakası yoktur. İktidar  bu torba yasayla, tekrar tekrar, bir kez daha demokrasinin kendileri için amaç değil araç olduğunu göstermiştir” dedi.

HER ZAMAN YANINIZDAYIZ

Bazı ziyaretler gerçekleştirdiklerini söyleyen Görgöz, “Söz konusu teklif ağırlıkla sivil toplum örgütlerinin, dernek ve vakıfların baskı altına alınması, yönetimlerine el konulması, yöneticilerinin görevden alınarak yerlerine kuruluşlara kayyum atanması, mal varlıklarına, banka hesaplarına el konulması vb. konularda İçişleri Bakanı’na verilen çok geniş yetkileri içeriyor. Bizler, CHP İl ve Merkez İlçe başkanı ve yönetimleri olarak, STK’ları, dernekleri tehdit unsuru taşıyan böylesi bir yasa hakkında bilgilendirmek için ADD ve Emekliler Derneğine ziyarette bulunduk.  Başkanlarımızı dinledik, önerilerini aldık ve CHP olarak kitle örgütlerimizin yanında olduğumuzu bildirdik”

TBMM CHP Yalçın Görgöz “Demokratik ve Ekonomik Reformlar Yılı”
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kar yağışı etkili olacak
Kar yağışı etkili olacak
Anında müdahale edildi
Anında müdahale edildi