Afyon kapılarını dünyaya açıyor

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek ve Motokros Şampiyonası Başkan Yardımcısı Nedim Akülke’nin katılımlarıyla MXGP 2020 oyununun tanıtımı gerçekleştirildi

Afyon kapılarını dünyaya açıyor
Afyon kapılarını dünyaya açıyor Admin
Bu içerik 78 kez okundu.

Afyonkarahisar Belediyesi toplantı salonunda yapılan tanıtımda Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve Motokros Şampiyonası Başkan Yardımcısı Nedim Akülke’nin katılımlarıyla MXGP of Turkey 2020 isimli oyunun tanıtımı yapıldı. Motokros şampiyonasına ev sahipliği yapan Afyonkarahisar’ın pistinin de yer aldığı oyun basın mensupları tarafından ilgiyle takip edildi.

Covid-19 salgını nedeniyle geçtiğimiz sene yapılamayan Motokros şampiyonasının 2021’de yapılmasının öngörüldüğü ifade edildi. Başkan Yardımcısı Nedim Akülke açıklamasında ‘İki yıldır Dünya Motokros şampiyonasını Cumhurbaşkanlığımızın himayesinde Afyonkarahisar’da gerçekleştirmekteyiz. 2020’de pandemiden dolayı gerçekleştiremediğimiz organizasyonu inşallah pandemi bize müsaade ederse 2021’de başarılı bir şekilde organize edeceğiz. Bu organizasyon çalışmalarına kısmen başlarken 2020’nin sonlarına doğru bizlere gelen Dünya’da, Afyonkarahisar ve Türkiye’nin tanıtımı için çok önemli bir haber geldi. Biliyorsunuz pandemiden dolayı tüm spor faaliyetleri yapılamadı veya kısmen ertelendi. Sporseverler daha çok sanal oyunlar üzerinde yoğunlaştılar. MXGP of Turkey 2020 sanal oyununda Afyonkarahisar’ın birebir pisti tüm dünyada internet üzerinde oynanmaya başlandı” dedi.

“ŞAMPİYONAYI 3.1 MİLYAR KİŞİ TAKİP ETTİ”

Oyunun tanıtım noktasında toplantıya ev sahipliği yapan Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’te Motokros Şampiyonası ile ilgili bilgiler aktardı. Başkan Zeybek şampiyonanın gecikme nedenlerini de belirtti. Başkan Zeybek; “Geçtiğimiz 2019 yılında, bir önceki yıldan daha iyi bir organizasyon gerçekleştirerek halkımızı ve motor sporlarını seven insanlarımızı Afyonkarahisar’da bir araya getirdik. 2020 senesinde yapmayı düşündüğümüz organizasyonunu Covid-19 salgınından dolayı sıcak temas olmaması için ötelemek zorunda kaldık” dedi.

Başkan Zeybek, ayrıca şampiyonayla ilgili olarak istatistiki bilgiler de vererek şampiyonanın 3.1 milyar kişi tarafından ilgiyle takip edildiğini belirtti.

AFYONKARAHİSAR DURDURULAMIYOR…

Oyunun tanıtım toplantısında Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek Motokros şampiyonasının şehrin tanıtımına olan katkılarından bahsetti. Vali Çiçek, Afyonkarahisar Pistinin de iki defa en iyi pist ödülü aldığının altını çizerek şehri marka şehir statüsüne getirerek çıtayı yükselteceklerini ifade etti. Vali Çiçek; “Afyonkarahisar’ı sadece Türkiye’de değil Avrupa ve Dünya’da bilinen bir şehir haline getirmek bizim sizlere sözümüz olsun. Bunu başarmak için gece gündüz çalışacağız. İşte bu yüzden 2021’de düzenleyeceğimiz Motokros şampiyonasını çok önemsiyoruz” ifadelerini kullandı.

Vali Çiçek, konuşmasında Afyonkarahisar’ın hızını alarak gittiğini ve durdurulamayacak şekilde ilerleyerek gelişeceğini belirtirken Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ile “MXGP of Turkey 2020” isimli oyunu test etti.

>>ODAK HABER MERKEZİ

Gökmen Çiçek Motokros Şampiyonası Başkan Yardımcısı Nedim Akülke Afyonkarahisar Belediyesi MXGP of Turkey 2020 oyunu Covid-19 Mehmet Zeybek
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ekipler görev başında
Ekipler görev başında
Dinar Belediyesi kar tuzlama çalışmalarına başladı
Dinar Belediyesi kar tuzlama çalışmalarına başladı