Yılın ilk toplantısı yapıldı

Afyonkarahisar Belediye Meclisi yılın ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya koronavirüs tedbirleri dolayısıyla sosyal mesafe kuralları gereği misafir kabul edilmedi. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek Başkanlığında toplanan Meclis, bir önceki toplantıya ait tutanak özetinin okunmasıyla başladı.

Yılın ilk toplantısı yapıldı
Yılın ilk toplantısı yapıldı Admin
Bu içerik 72 kez okundu.

Belediyenin bir önceki yıl gelir ve giderleri ile hesap kayıt ve işlemlerinin kontrolü için Denetim Komisyonu oluşturuldu. Gizli oylama ile yapılan seçimlerde Denetim Komisyon Üyeliklerine Şükrü Tunçbilek, Semai Kaya ve İrfan Özsandık seçildi.Meclis, 2021 Yılı içinde tatil yapmama kararı alırken, meclis toplantılarının sesli ve görüntülü cihazlarla kayda alınması kabul edildi. Belediye Zabıta ve İtfaiye Personeline 2021 Yılında verilecek fazla mesai ücretinin tespiti hakkında teklif, oy birliği ile kabul edildi.

ENCÜMENE YETKİ VERİLDİ

Mülkiyeti Belediyeye ait Ali Çetinkaya Mahallesi, 797 Ada, 112 Parsel üzerindeki B Blok Zemin Kat F giriş 34 Bağımsız Bölüm Numaralı asma katlı dükkan vasıflı gayrimenkulün satılması, satış şartlarının muhammen bedelin tespit edilmesi hususunda Belediye Encümenine yetki verilmesi hakkında teklif, oy birliği ile kabul edildi.

İL MÜFTÜLÜĞÜNE TAHSİS EDİLDİ

Mülkiyeti Maliye Hazinesine ait, orman niteliğindeki Saraydüzü ve Saadet Köyleri ile Gazlıgöl ve Fethibey Belediyesi sınırları içerisinde 48,85 hektarlık alanın Koşu Parkuru B tipi mesire yerinin Belediyemizce kiralanması hakkında teklif, oy birliği ile kararlaştırıldı. Mülkiyeti Belediyemize ait, Fatih Mahallesi, 5197 Ada, 1 ve 2 Parsel Nolu gayrimenkulün cami ve müştemilatı yapılmak üzere Diyanet İşleri Başkanlığına (Afyonkarahisar İl Müftülüğü) tahsis edilmesi hakkında teklif kabul edildi.

SPOR KULÜPLERİNE DESTEK

Belediye bütçesinden yeni oluşturulan Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğüne ödenek aktarılması ile  Belediye sınırları içerisinde aktif olarak faaliyet gösteren amatör spor kulüplerine ve Belediyespor Kulübüne nakdi yardım yapılması oy birliği ile kabul edildi. Cadde otoparklarına borcu olan vatandaşların borçlarını % 25 indirimli olarak ödeme süresi 31 Mart’a kadar uzatıldı. 

OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

Sözleşmeli olarak çalışan personel sözleşmelerinin yenilenmesi ve ödenecek ücret tutarları belirlendi. Trafik Komisyon Raporlarının da görüşüldüğü toplantıda Belediye tarafından İl Sağlık Müdürlüğü önü, Gazi Endüstri Meslek Lisesi önü ve İsmet İnönü Bulvarı üzerine (Emniyet Kemeri takılması, Hız Uyarı Bilgisi, Yağışlı Hava Bilgisi vb.trafik uyarıları ile reklam amaçlı kullanılacak led ekranlı) asansörlü 3 adet yaya üst geçidi yapılması ile ilgili planlama Belediye Meclisi tarafından değerlendirilmesinin ardından oy birliği ile kabul edildi.

BAŞKAN ZEYBEK’E YETKİ VERİLDİ

5393 sayılı Belediye Kanununun 32. maddesi gereğince ödenecek huzur hakkı ücretlerinde artışa gidilmezken,Belediye yetki alanı içerisinde ortaokul ve lise öğrencilerine kitap okuma alışkanlığı sağlamak üzere Belediye ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Eğitim Birsen Afyonkarahisar Şube Başkanlığı arasında kitap okuma yarışması düzenlenmesi için ortak işbirliği protokolü yapılması, yapılacak protokolü imzalamak üzere Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e yetki verildi.

>>Gökhan Kocaaslan

Afyonkarahisar Belediyesi Mehmet Zeybek Zabıta ve İtfaiye Personeli Gençlik ve Spor Hizmetleri Diyanet İşleri Başkanlığı Saadet Köyleri Gazlıgöl Fethibey Belediyesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kar yağışı etkili olacak
Kar yağışı etkili olacak
Anında müdahale edildi
Anında müdahale edildi