Oda başkanlarını dinledi

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, esnaf odaları ile meslek kuruluşlarını ziyaret ederek sorunları dinledi.

Oda başkanlarını dinledi
Oda başkanlarını dinledi Admin
Bu içerik 56 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal beraberinde CHP Merkez İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı ile birlikte Afyonkarahisar merkezde önce esnaf ziyaretinde bulundu daha sonra Esnaf Odalarını ile Meslek Kuruluşlarını ziyaret ederek istek ve talepleri dinledi.

ESNAFIN DESTEĞE İHTİYACI VAR

Milletvekili Köksal, esnafa CHP Genel Merkezi tarafından esnaf ve KOBİ’lere yönelik yapılması gereken ekonomik desteklere yönelik çözüm önerilerini içeren broşürleri dağıtarak detaylı bilgiler verdi. CHP’nin pandemi döneminde zor süreçten geçen esnaf için 22 çözüm önerisinin olduğunu dile getiren Köksal, "Pandemi sürecinde esnaf kaderi ile baş başa bırakıldı. Sürekli sahadayız, esnafımızı dinliyoruz. Gittiğimiz her yerde bir dokunuyor bin ah işitiyoruz. Esnaf dertli kan ağlıyor. Esnaf, mahvolduk desteğe ihtiyacımız var diyor. AKP'nin açıkladığı sözde destek paketinden esnaf yararlanamadığını söylüyor. Nasıl geçinecek bu insanlar. Esnaf toplumun orta direğidir." ifadelerini kullandı.

BESİCİLER  ZARAR EDİYOR

Daha sonra beraberindeki heyet ile birlikte Afyonkarahisar Kasaplar ve Sucukçular Odası Başkanı İbrahim Yörük'ü ziyaret eden Köksal, burada da istek ve talepleri dinledi. Oda Başkanı İbrahim Yörük, besicilerin ve süt üreticilerinin zarar ettiğini, sorunların bir an önce çözülmesi gerektiğini söyledi. Köksal ise, yaşanan sıkıntıları bildiklerini ve bu sorunların çözümü için mücadele ettiklerini söyleyerek Başkan Yörük'e CHP'nin çözüm önerilerini anlattı.

İKTİDARI UYARMA GÖREVİ

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser'i de ziyaret eden Milletvekili Köksal, "Zor bir süreçten geçiyoruz, hepimiz sıkıntılıyız. Afyonkarahisar’da, başta mermer sektörü olmak üzere iş dünyası zor günler geçirdi. Bir nebze olsun, bazı konular rayına girmiş olabilir ama şu anda borcunu ödeyemeyen, iflasın eşiğine gelmiş birçok iş insanı, KOBİ ve esnaf var. Bu işletmelerin ayakta kalmasını sağlamak için iktidarı uyarma görevini yerine getiriyoruz. Esnafımızın, KOBİ’lerimizin, iş insanlarımızın bütçeden hak ettiği payı aldığı bir Türkiye için mücadelemizi sürdüreceğiz.” dedi.

PANDEMİ SÜRECİ YAŞADIK

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser de ziyaret dolayısıyla Köksal ve CHP heyetine teşekkür ederek, “Mart ayından itibaren ciddi bir pandemi sürecini yaşadık. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemiz ve ilimizde de bu pandeminin etkilerini yaşadık. Bu süreçte, her sektör kendine göre sıkıntılar yaşadı, ama en fazla termal turizm ve hizmet sektörü sıkıntı yaşadı. Biz de bunu dile getirdik. Hükümetimiz tarafından açıklanan kira desteklerinin Odamıza kayıtlı işletmelere de verilmesini, ciro kaybı yaşayan üyelerimizin de desteklenmesi gerektiğini söyledik." diye konuştu.  Milletvekili Köksal, Afyonkarahisar Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Veysel Gök, Afyonkarahisar Giyim Eşyası, İmalat ve Satıcılar Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hüseyin Karnıbüyük, Afyonkarahisarda 7. Noteri ve Afyonkarahisar Eğitim İş Şube Başkanlığı ile ziyaretlerine devam ederek, istek ve talepleri dinledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Burcu Köksal Ticaret ve Sanayi Odası Hüsnü Serteser ATSO
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kar yağışı etkili olacak
Kar yağışı etkili olacak
Anında müdahale edildi
Anında müdahale edildi