Advert

DÖVDÜLER, GASP ETTİLER, SOYDULAR, TUTUKLANDILAR

Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri geçen yıl Kasım ayının son günlerinde Irak uyruklu kişilerin gerçekleştirdiği gasp ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma olayını didik didik ederek çözdü

DÖVDÜLER, GASP ETTİLER, SOYDULAR, TUTUKLANDILAR
DÖVDÜLER, GASP ETTİLER, SOYDULAR, TUTUKLANDILAR Admin
Bu içerik 88 kez okundu.

Başarılı çalışmalarıyla dikkatleri üzerine çeken Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri yine adından söz ettirdi. Geçen yıl Kasım ayının son günlerinde meydana gelen ve Irak uyruklu kişiler tarafından gerçekleştirilen gasp ve kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma olayını çözdü. 27 Kasım 2020 tarihinde Irak uyruklu 1949 doğumlu Nabbel Awad Jasim AL-Hamedawı isimli şahıs Gazlıgöl’de bulunan bir villada bir bayanla ilişkiye girmek için anlaşmaya vardı. Kadınla ilişkiye gireceğini düşünerek villaya giden 72 yaşında ki yaşlı adamı aynı villanın üst katından inen yüzleri kar maskeli üç erkek şahıs darp etmeye başladı.

OĞLUNDAN FİDYE İSTEDİLER

Üç kişi yaşlı adamı daha sonra ellerini ve ağzına bağlayarak darp etmeye devam etti. Yaşlı adamın üzerinde bulunan cep telefonunu alan şahıslar adamın fotoğrafını çekerek sosyal medya üzerinden yaşlı adamın Irak’ta bulunan oğluna göndererek 10 bin Dolar fidye istedi. Oğlunun bu duruma kayıtsız kalması üzerine yaşlı adamın üzerinde bulunan evinin anahtarı, para kasasının anahtarlarını zorla gasp eden üç şahıs yaşlı adamı 7 saat daha villada zorla alıkoydu. Villadan ayrılan ve bir süre sonra tekrar villaya gelen şahıslar yaşlı adamın anahtarlarını kendisine teslim etti. Üç şahıs daha sonra yaşlı adamın otomobilini alarak kayıplara karıştı.

ARAÇ İSTANBUL’DA BULUNDU

Kendi imkanlarıyla villadan çıkmayı başaran yaşlı adam Gazlıgöl içerisinde yürüdüğü esnada vatandaşların yardımıyla ticari bir araç ile evine geldi. Evinde bulunan kasayı kontrol eden yaşlı adam kasa içerisinde bulunan 250 bin Irak Dinarı (1.250 Türk Lirası), 41 bin doların yerinde olmadığını gördü. İl Emniyet Müdürlüğü’ne şikayette bulunan yaşlı adam başından geçenleri tek tek anlattı. Bundan sonra ise devreye Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri girdi. Asayiş güçleri olay sonrasında şüphelilerin açık kimlik bilgileri ile adreslerinin tespiti ile yakalanmasına yönelik geniş çaplı araştırmalara başladı. Ekipler şüpheli şahısların yaşlı adamın aracı ile İstanbul’a kaçtığını kısa sürede onlarca kamera kaydı izleyerek tespit etti. Yaşlı adama ait aracı İstanbul’da terk edilmiş vaziyette bulundu. Asayiş güçleri otomobili yaşlı adama teslim etti.

ORTAK OPERASYON YAPILDI

Kaçak olan şüphelilerin yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalar neticesinde; olayda adı geçen kadın şahsın Irak uyruklu 1980 doğumlu S.K.M.A isimli şahıs olduğu, olayı gerçekleştiren şahısların ise Irak uyruklu 1991 doğumlu A.H.A, Irak uyruklu 1997 doğumlu B.A.K.H, Irak uyruklu 1998 doğumlu Y.R.A.A isimli şahıslar olduğu tespit edildi. Şüpheli şahıslara yönelik eş zamanlı yapılan çalışmalar neticesinde operasyon düzenlendi. Şahıslar Afyonkarahisar il merkezinde çeşitli adreslerde yakalanarak göz altına alınırken firari şahıs Y.R.A.A. isimli şahsı arama çalışmaları ise devam ediyor. Dün adli makamlara sevk edilen şahıslar tutuklanarak cezaevine konuldu. >>Ahmet IŞIK

İl Emniyet Müdürlüğü Afyonkarahisar Gazlıgöl
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Domates üreticilerinden bilgi aldı
Domates üreticilerinden bilgi aldı
3 GOL 3 PUAN
3 GOL 3 PUAN