Ayazini’ne turizm bereketi

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek’in ilimizde göreve başladığı ilk günden itibaren büyük önem verdiği Ayazini Köyü, Frig Vadisi Emre Gölü Projeleri bölgenin değerini katladı. Ayazini Köyü’nde emlak değerleri 7 kat birden artış gösterdi

Ayazini’ne turizm bereketi
Ayazini’ne turizm bereketi Admin
Bu içerik 78 kez okundu.

Vali Gökmen Çiçek’in büyük önem verdiği ve birbirinden önemli projeleri hayata geçirdiği Ayazini Köyü ve çevresi değer kazanmaya devam ediyor. Vali Çiçek’in talimatlarıyla Ayazini Köyü’nde ki tüm evler, baştan sona restore edilmeye devam ederken Ziyaretçi Karşılama Merkezi’de tamamlanmak üzere.

Frig Vadisi bahara gün sayıyor

Sık sık Milletvekilleri, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve işinsanları ile bölgeyi ziyaret eden ve yapılacaklar hakkında bilgilendirmelerde bulunan Vali Çiçek, “Artık Frig Vadisi bahara gün sayıyor. Gerçekten herkes tarafından görülmesi ve keşfedilmesi gereken yerlerden Frig Vadisi. En kısa sürede Türkiye’nin en güzel vadilerinden Frig Vadisi’ni turizmin merkezi yapacağız. Tabiat harikası bu coğrafya bahara sürprizlerle küllerinden doğacak" dedi.

Emlak değeri arttı

Ayazini bölgesi ve Frig Vadisi’ni alternatif turizmin cazibe merkezi yapmak amacıyla Emre Gölü çevresinde de çalışmalar aralıksız devam ediyor. Emre Gölü, Çevre ve Frig Medeniyet Bahçesi Projesi kapsamında göl çevresinde yürüyüş yolları, seyir terasları, kır bahçesi, restoran, spor alanları, yeşil alanın olduğu birçok sosyal aktivitenin yapılabileceği çalışmalar yapılıyor. Vali Gökmen Çiçek’in girişimleriyle Emre Gölü ve Ayazini Köyü Turizm Destinasyon Projesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı önemli bir kaynak ayırdı. Ayazini Köyü ve çevresinde devam eden çalışmalar bölgenin emlak değerini de 7 kat birden artırmış durumda. Bu durum ise en çok Ayazini’nde yaşayan vatandaşları mutlu etti.

Frig Vadisi Gökmen Çiçek Emre Gölü Çevre ve Frig Medeniyet Bahçesi Projesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kar yağışı etkili olacak
Kar yağışı etkili olacak
Anında müdahale edildi
Anında müdahale edildi