Advert

Sokak hayvanlarının sesi oldular

Satut Denizoğlu önderliğindeki kadın girişimcilerinden oluşan heyet, son günlerde sokak hayvanlarına karşı artan şiddete dikkat çekmek için “Onların Sesiyiz” sloganı ile kampanya başlattı. Kampanya kapsamında heyet Vali Yardımcısı Nurullah Kaya’yı ziyaret etti

Sokak hayvanlarının sesi oldular
Sokak hayvanlarının sesi oldular Admin
Bu içerik 59 kez okundu.

Afyonkarahisar Valiliği toplantı salonunda Vali Yardımcısı Nurullah Kaya ile bir araya gelen Satut Denizoğlu önderliğindeki kadın girişimciler, son günlerde hayvanlara yönelik şiddetin, tecavüzün ve işkencenin arttığına dikkat çektiler ve bu konuda Vali Yardımcısı Nurullah Kaya’dan destek istediler. Kaya ise, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ile istişarelerde bulunup, üzerine düşen görevin yerine getireceğinin sözünü verdi.

 ‘’NEYİN BEDELİNİ ÖDÜYORUZ’’

Psikolog Gurbet Zehra Bildik, özellikle ruhsal dengesi bozuk insanların çocukluktan kendini belli ettiğini dile getirerek; ‘’Hayvanlarla başlayan cinayet ve işkence gibi vahşi duygular, zamanla insana zarar vermeye başlar. Hayvana zarar vermenin normal karşılanmaya devam edilmesi halinde daha vahim tablolara dönüşecektir’’dedi.

‘’İŞKENCEDE CEZA YOK’’

Hayvanlara karşı yapılan işkencelerin sonucunda herhangi bir cezai yaptırımın olmadığını söyleyen Avukat Nilgün Seçen; ‘’Hayvanlara karşı yapılan korkunç eylemler cezai yaptırımdan çok uzak. Hayvanlara daha fazla işkence ve benzeri eylemlerin önüne geçebilmek adına ihtiyaç duyulan yasaların acilen çıkarılması gerekmektedir’’ dedi. Satut Denizoğlu önderliğinde gerçekleşen toplantıya kadın girişimciler Huriye Mazi, Senem Bacak, Zehra Bacak, Rabia Gündüz, Esra Özsu, Selma Aslan, Pınar Demirdağ’da katıldı.

 

Vali Yardımcısı Nurullah Kaya Mehmet Zeybek Psikolog Gurbet Zehra Bildik
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bizim Sorumluluğumuzdur!”
“Bizim Sorumluluğumuzdur!”
Teyp hırsızı tutuklandı
Teyp hırsızı tutuklandı