Advert

Adnan Oktar davası sonuçlandı

Adnan Oktar suç örgütünün davası nihayete erdi. Toplamda 78 kişinin tutuklu bulunduğu 236 sanığın yargılandığı dava karara varıldı. Adnan Oktar’a ise 1075 yıl 3 ay hapis cezası verildi

Adnan Oktar davası sonuçlandı
Adnan Oktar davası sonuçlandı Admin
Bu içerik 31 kez okundu.

İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen dava sonucunda Adnan Oktar organize suç örgütüne yönelik davada 236 sanıklı davada karar sonucu açıklandı. Adnan Oktar’ın organize suç örgütü kurmaktan, birden fazla kişiyle birlikte cebir ve tehditle çocuğun cinsel istismarı, örgüt amaç ve faaliyetleri doğrultusunda kişisel verilerin kaydedilmesi, cebir ve şiddet kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, eziyet, özel belgede sahtecilik, yok etmek veya gizlemek ve kaçakçılık suçlarından; toplam 1075 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Örgüt yöneticisi olarak faaliyet gösteren ve aralarında Adnan Oktar’ında bulunduğu 14 kişiye toplam 9 bin 803 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

Adnan Oktar organize suç örgütü yöneticisi olarak faaliyet gösteren Tarkan Yavaş’a nitelikli cinsel istismar, gerçeğe aykırı mal bildiriminde bulunmak ve resmi belge düzenlenmesinde yalan beyanda bulunmak suçlarından toplamda 211 yıl hapis cezası verildiği ifade edildi.

Örgütte etkin olduğu bilinen ve suç işlemek amacı ile örgüte üye olduğu belirtilen Oktar Babuna’ya ise çocuğun cinsel istismarı ve nitelikli cinsel istismar suçlarından toplamda 186 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

>>ODAK HABER MERKEZİ

 

ADNAN OKTAR Ağır Ceza Mahkemesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bizim Sorumluluğumuzdur!”
“Bizim Sorumluluğumuzdur!”
Teyp hırsızı tutuklandı
Teyp hırsızı tutuklandı