Tarihimize sahip çıkıyoruz

Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı ekipleri ilimizde kaçak olarak tarihi eser kazısı yapanlara ve tarihi eser kaçakçılığı yapanlara geçit vermiyor

Tarihimize sahip çıkıyoruz
Tarihimize sahip çıkıyoruz Admin
Bu içerik 28 kez okundu.

Afyonkarahisar İl Jandarma İhsaniye ilçesi Yaylabağı beldesi Taşçıkan Mevkii Sivricik Tepesinde 2 şüpheli şahsın kaçak kazı yaptığı bilgisi elde etti. Kaçak kazının yapıldığı tepeye giden ekipleri fark eden 2 şüpheli şahıs kaçmaya başladı. Kısa bir kovalamaca sonrasında M.K. ile İ.T. isimli iki şahıs kıskıvrak yakalandı. Olay yerinde yapılan kontrollerde; kazı yapılan alanın 3 metre yüksekliğinde ve 4 metre uzunluğunda kazılmış olduğu tespit edildi. Olay yerinde bulunan 20 metre uzunluğunda endeskop yılan kamera, 2 adet USB kablosu, 7 metre bakır tel, 1 adet çekiç, 1 adet kürek, 40 cm demir çubuk, 1 adet kovaya el konuldu.

594 SİKKE ELE GEÇİRİLDİ

Jandarma ekipleri bu sefer Dazkırı ilçesi, Yüreğil Köyü Kır Mevkiinde 48……. plakalı aracı kullanan şahısların kaçak kazı yaptığı yönünde ihbar aldı. Bölgeye giden ekipler S.A., İ.U., A.E. ve M.T. isimli 4 şüpheli şahıs kazı yaptıkları esnada suçüstü yakaladı. Burada ele geçirilen 2 detektöre el konuldu.  Olayla ilgili soruşturma sürüyor. Jandarma ekipleri ayrıca İhsaniye İlçesi Karacaahmet köyünde ikamet eden şüpheli K.Ç. ve Kütahya ili merkez ilçesi Zafertepe mahallesinde ikamet eden şüpheli A.Y. isimli şahısların elinde tarihi eser niteliği taşıyan sikke bulunduğu, bu eşyaları satmak için çeşitli şahıslar ile görüşeceği yönünde bilgi aldı. Bunun üzerine harekete geçen ekipler şahısları Karacaahmet köyünde ellerinde poşet ile yakaladı. Şahısların yapılan üst aramasında ve poşet içerisinde 594 adet sikke ele geçirildi.

Afyonkarahisar Yaylabağı beldesi İhsaniye ilçesi aşçıkan Mevkii Sivricik Tepesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ekipler görev başında
Ekipler görev başında
Dinar Belediyesi kar tuzlama çalışmalarına başladı
Dinar Belediyesi kar tuzlama çalışmalarına başladı