Advert

Emekliler Mücadelemize güç vermeli

Emekli Memur-Sen Afyonkarahisar İl Temsilcisi Yakup Yılmaz, “Bütün emeklilerimizi Emekli Memur-Sen çatısı altında toplanmaya, bu haklı mücadeleye güç vermeye, katkı sunmaya çağırıyoruz”

Emekliler Mücadelemize güç vermeli
Emekliler Mücadelemize güç vermeli Admin
Bu içerik 31 kez okundu.

Emekli Memur-Sen Afyonkarahisar İl Temsilcisi Yakup Yılmaz, “Emekli demek ilk önce insan demektir, emek vermiş, hizmet etmiş, hürmeti hak etmiş demektir. İnsanın emekle ilişkisi doğumla başlar ve hayatının son anına kadar devam eder. Emekli Memur-Sen; vatanını seven, kutsal, milli ve manevi değerlere saygı gösteren, ülke menfaatlerini her şeyin üstünde tutan, temel insan hakları ilkelerine dayanan, millet iradesini de milletin seçtiği idareye de saygı gösteren, kimsenin ötekileştirilmediği, farklılıkları zenginlik olarak kabul edilen, ücretlerde ve gelir dağılımında adaletin sağlanmasını amaçlayan bir emek hareketi,  onurlu bir dava ve mücadelenin adıdır. Emeklilerin mali ve sosyal haklarının iyileştirilmesi, hayatla aksiyoner ilişki kurma zeminlerinin artırılması, içinde yaşadıkları topluma tecrübe aktarımı yoluyla hizmet üretme imkanlarına kavuşması şüphesiz mücadele ve örgütlenme gerektirir. Bu hedeflerin tümüne de ancak örgütlü mücadeleyle ulaşılabilir” dedi.

SORUNLARI BİLİYORUZ

Yılmaz, “Çalışan emekli sayısı 5.5 milyondur. Eldeki veriler, emeklilerimizin, yaşam standartlarını düşürmemek amacıyla % 39’unun tam zamanlı, % 33’ünün yarı zamanlı çalıştığını gösteriyor. Devlet emeklilere çalışmadan hayatlarını idame ettirebilecekleri bir ücret verirse, bu işsizliğe karşı atılmış en büyük adım olacaktır. Emeklilik kaçınılmaz bir süreçtir, bu süreç daha kaliteli olabilir. Emeklimizin haklarını korumak, yaşlılıklarını daha refah içinde geçirmelerini sağlamak, sosyal hayata daha aktif tutunmalarını desteklemek için kurulmuş olan Emekli Memurlar Sendikamız, sadece memurların değil, emekli maaşını Sosyal Güvenlik Kurumundan alan bütün vatandaşlarımızın üye olabilecekleri Sivil Toplum Kuruluşu olup bu alanda meydana gelen boşluğu doldurmaktadır. Emeklilerin problemlerini, problemlerin çözümlerini de biliyoruz. Sorunları çözmek için durmaksızın çalışıyoruz. Sesimizin daha gür çıkması için bütün emeklilerimizi Emekli Memur-Sen çatısı altında toplanmaya, bu haklı mücadeleye güç vermeye, katkı sunmaya çağırıyoruz”

Emekli Memur-Sen Yakup Yılmaz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çalışmalarımız titizlikle devam ediyor
Çalışmalarımız titizlikle devam ediyor
Her şey Bolvadin için
Her şey Bolvadin için