Advert

Özkaya’nın ilçe ziyertleri devam ediyor

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkan Vekil Ali Özkaya, Dinar, Evciler, Başmakçı ve Dazkırı ilçelerini ziyaret etti

Özkaya’nın  ilçe ziyertleri devam ediyor
Özkaya’nın  ilçe ziyertleri devam ediyor Admin
Bu içerik 28 kez okundu.

İlk durağı Dinar olan Milletvekili Özkaya, burada geçtiğimiz günlerde yapımı tamamlanan ve hizmete açılan Dinar-Çivril bölünmüş otoyolunda incelemelerde bulundu. AK Parti Dinar İlçe Teşkilatıyla da bir araya gelen Milletvekili Özkaya teşkilatın istek ve önerilerini dinleyerek, çözümleri için gerekli çalışmaların yapılacağını belirtti.

Dinar’da Afyonkarahisar İl Özel İdaresi tarafından yapılan çalışmaları Özel İdare Genel Sekreteri ile birlikte inceleyen Milletvekili Özkaya, ilçeye geçtiğimiz günlerde kazandırılan ve bölgeye hizmet edecek şekilde kapasitesi güçlendirilen Dinar Özel İdare Bakım Atölyesini ziyaret etti. Buradaki tesisin bölgede bulunan ilçelere altyapıdan üst yapıya birçok sorunun hızlı giderilmesi adına hizmet vereceğine değinen Milletvekili Özkaya, “Bu yatırım ve çalışmalar ile bölgemiz daha da güzelleşecek ve gelişecektir” dedi.

“Kültür Merkezi Haline Getireceğiz”

İlçe kaymakamlığı vasıtası ile yapımı devam Dinar Kültür Evi, Dinar İlçe Kütüphanesi ve Dinar Kadın Kültür Evi inşaatlarını İlçe Kaymakamı ile birlikte inceleyen Özkaya; “Bu tesislerin inşallah en kısa sürede ilçe halkımızın kullanımına sunulacak. Bu tesislerin ilçemizin kültürel olarak gelişimine de büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 İncelemelerine Sazovasını sulayacak olan suni gölet ve etrafına yapılacak mesire yeri alanlarında devam eden Milletvekili Özkaya, buradaki çalışmalar hakkında da DSİ Bölge Müdürü Rahmi Şahin'den bilgiler alarak, çalışmaların ne durumda olduğunu öğrendi. Özkaya incelemelerinin ardından, tesisin tamamlanmasıyla bölgenin hem güzel bir mesire alanına, hem de tarımsal sulama tesisine kavuşacağının altını çizdi.

“İkinci Büyük Ticaret Şehri: Apameia”

Özkaya programın devamında ilçe protokolüyle bir araya gelerek, Dinar Kaymakamı, Belediye Başkanı ve daire amirleri ile birlikte İl Kültür ve Turizm Müdürü’nün de katılımıyla İlçe Koordinasyon toplantısını gerçekleştirdi. Milletvekili Özkaya, Toplantıda Dinar’ın mevcut durumu değerlendirerek, yapılması planlanan ve yapılması gereken çalışmalar üzerine fikir alışverişinde bulunuldu. Dinar’ın turizm merkezi olmasına önemli bir katkı sunacak olan Apameia antik kent kazısıyla ilgili olarak Kazı Başkan Yardımcısı Mustafa Bilgin’in sunumu ile mevcut durum değerlendirildi. Milletvekili Ali Özkaya; “Bugün Dinar, Evciler, Başmakçı, Dazkırı ve Kızılören ilçelerimizi kapsayan bir alanda yaşamış olan Apameia antik kenti Efes’ten sonra tarihin 2. büyük ticaret şehri olarak biliniyor. Bu kazı çalışmaları sonrasında bölge İnşallah turizm cenneti haline gelecek. Bu da bölgemizin genel kalkınmasında büyük bir etken olacak” dedi.

Dinar’da son olarak Gençali Köyünü ziyaret eden Milletvekili Özkaya, burada da vatandaşlarla bir araya gelerek, köyün istek ve taleplerini aldı, Özel İdare tarafından köyde yapılan yol çalışmalarını inceleyerek Dinar’dan ayrıldı.

“Ak Belediyecilik ile yeniden ihya olacak”

Ziyaretlerini Evciler ilçesiyle devam ettirerek Evciler Belediye Başkanlığı’nda Evciler Belediye Başkanı Ali Dede Savaş, İlçe Başkanı Şener Çalışkan ve teşkilat mensupları ile buluşan Milletvekili Özkaya;“Evciler ilçemiz yatırımların en güzelini ve en iyisini hak ediyor. Evciler için elimizden gelenin bir fazlasını yapmanın gayretindeyiz. İnşallah yapılan yatırımlar ve çalışmalar ile Evciler Ak Belediyecilik ile yeniden ihya olacak” dedi.

Özkaya Evciler Belediye Başkanı, AK Parti İlçe Başkanı ve beraberindeki heyet ile ilçede yapımına kısa sürede başlanacak olan Yeni Şehir Stadı, ihalesi geçtiğimiz günlerde yapılan Evciler TOKİ konut alanı ile Belediye tarafından yapımı tamamlanan yol, çevre düzenlemesi ve ışıklandırma çalışmalarının yapıldığı noktalarda incelemelerde bulundu.

Milletvekili Özkaya, “Evciler İlçemize gayretlerimiz ile kazandıracağımız yeni tesislerimiz buraya değer katacak. İnşallah tüm bu çalışmalar Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde ülkemize son 20 yıldır çağ atlatan AK Parti Hükümetlerinin birer mührü olacak” dedi. Milletvekili Özkaya incelemeler esnasında yetkililerden bilgi alarak, yapılabilecek diğer çalışmalar hakkında destek sözü  verdi.

Evciler ziyaretini tamamlayan Özkaya ziyaretlerine Dazkırı’da devam etti. Dazkırı’da temaslar da bulunan Milletvekili Özkaya, Dazkırı İlçe Başkanlığı’nda AK Parti Dazkırı İlçe Başkanı Ramazan Bayazıt, Teşkilat mensupları ve Dazkırı’lı vatandaşlarla bir araya geldi. Teşkilatta gerçekleştirilen toplantıda Dazkırı’ya doğalgazın gelmesi için yatırımcı şirket tarafından programa alındığını müjdeledi. Milletvekili Özkaya, ziyaretlerini Başmakçı’da  sonlandırdı.

>>ODAK HABER MERKEZİ

AK Parti Dinar İlçesi DSİ Bölge Müdürü Evciler Belediyesi Başmakçı ilçesi Gençali Köyü
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çalışmalarımız titizlikle devam ediyor
Çalışmalarımız titizlikle devam ediyor
Her şey Bolvadin için
Her şey Bolvadin için