WHATSAPP Büyük hata

Whatsapp 4 Ocak tarihinde yeni kullanım koşulları ve gizlilik politikasını duyurdu ve bu ilkeleri kullanıcılar kabul etmesi durumunda kullanıcı verileri Facebook şirketleriyle paylaşılacağını belirtti. 8 Şubat tarihinde ise sözleşmeyi onaylamayan kullanıcılar Whatsapp kullanımları sonlandırılacak. Bu durum Whatsapp kullanıcıları tarafından günlerdir tartışma konusu oldu

WHATSAPP Büyük hata
WHATSAPP Büyük hata Admin
Bu içerik 34 kez okundu.

Whatsapp’dan büyük bir hata 

Whatsapp kullanıcı verileri internete sızdı. Hızlı bir şekilde kullanıcı kaybeden Whatsapp bilgi sızıntısının teknik bir hatadan kaynaklı olduğunu açıkladı. Pek çok kullanıcının özel verilerinin internete sızdığı ortaya çıktı.

Hata nedeniyle Whatsapp kullanıcılarının oluşturduğu gruplar Google aramalarında gözükmeye başlamadı. Bu sebeple üçüncü şahısların bu Whatsapp gruplarına erişebilir hale geldiği ortaya çıktı. Gizli Whatsapp gruplarına katılma linkleri de arama sonuçları arasında yerini aldı. Bu gruplara girenler grupta var olan diğer kullanıcıların telefon numaralarına ve fotoğraflarına erişmesi de mümkün hale geldi.

Whatsapp sorunu çözdüğünü belirtse de internete sızan grup linklerinin ne kadar Google ‘da kalacağı bilinmiyor.

>>ODAK HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ekipler görev başında
Ekipler görev başında
Dinar Belediyesi kar tuzlama çalışmalarına başladı
Dinar Belediyesi kar tuzlama çalışmalarına başladı