COVİD-19 GÜNDEMDEN DÜŞMÜYOR

Vaka sayısının yeniden artışa geçmesi daha fazla dikkatli davranmamızın daha doğru olduğunu söyleyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Yeni tedbirler konusunda uyarıda bulundu

COVİD-19 GÜNDEMDEN DÜŞMÜYOR
COVİD-19 GÜNDEMDEN DÜŞMÜYOR Admin
Bu içerik 36 kez okundu.

Hareketliliği artıracak, toplanmaları sağlayacak her türlü ortamdan uzak duralması gerektiğinin her seferinde altını çizen Koca, özellikle kapalı ve kalanlık mekanlardan uzak durulması gerekildiğini belirtti.

KİMSE TAVİZ VERMESİN

Riskli mutasyonların sınır tanımadan yayılmaya başladığı bu dönemde ülkemizdeki İngiltere mutasyonunun 196 olduğunu ancak sıkı tedbirlerle güzel sonuçlar alınacağını hatırlatan Fahrettin Koca, herkesi bir kez daha uyardı.Ülkemizdeki mutasyonlarda iki Güney Afrika, bir de Brezilya varyantı ile karşılaşıldı. Yeni mutasyonların görüldüğü ve vakaların yeniden artışa geçtiği bugünlerde tedbirlerden taviz vermeden mücadelemizi sürdürmeye devam etmeliyiz.Bilim Kuurlunun haftalık basın toplantısında  aşılama çalışmaları ve hastalığın seyri tekrardan gözden geçirildi. Mutasyonlar ve vakaların yeniden artış trendine karşı dikkat edilecek hususlar gündemde yerini korumayı başardı.

>>ODAK HABER MERKEZİ

Sağlık Bakanlığı Fahrettin Koca
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ARAZİ YOLLARI İÇİN BEKLENEN ÇALIŞMA BAŞLADI
ARAZİ YOLLARI İÇİN BEKLENEN ÇALIŞMA BAŞLADI
İKİ ANLAMLI ZİYARET
İKİ ANLAMLI ZİYARET