"Afyon’lu olmak Afyon’da doğmak degildir”

Yaptığı her programla gündemi belirleyen Mehmet Emin Güzbey, Dobra Dobra programı ile çarpıcı konuları ve konuklarıyla yılın ilk programında Kanal 3 ekranlarında Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek ile merak edilen Frigya projesi, Kadın Kültür Evleri, Asayiş, Spor ve ilimizin gelişimine dair bir çok sorunun yanıt bulduğu Dobra Dobra programında bir araya geldi

Admin
Bu içerik 58 kez okundu.

Program Mehmet Emin Güzbey ve Vali Gökmen Çiçek’in, Afyonkarahisar Dazkırı İlçesi Aşağıyenice Köyü'nden Astsubay Başçavuş Bomba İmha Uzmanı olarak Suriye’nin El Bab kentinde  görev yapan Şehit Süleyman Demirel’e Allahtan rahmet Aile ve silah arkadaşlarına başsağlığı dilekleriyle başladı.

“AFYON’LU OLMAK AFYON’DA DOĞMAK DEGİLDİR”

Afyon için çalışıyoruz çünkü bu şehir beni motive ediyor diyerek söze başlan Vali Gökmen Çiçek; “Afyonla ilgili birçok gerçekleştirdiğimiz ve üzerinde çalışmalarımızın sürdüğü birçok projemiz var. Çünkü Afyon’da büyük bir potansiyel var. Tarihiyle, turizmiyle,doğal kaynakları ve lezzetleriyle bize kapılarını sonuna kadar aralıyor. Bana Afyonkarahisar’ı sorarasanız, Afyon hiçbir yere uzak olmayan ve  bize sunduğu kaynaklarla üzerinde çalışılması, hizmet edilmesi gereken bir şehir. Afyon’lu olmak Afyon’da doğmak değildir” dedi.

Afyonkarahisar genelinde kimsesiz çocuklarla ilğili başlattılan proje ile ilgili de bilgi veren Vali Çiçek, proje kapsamında bir çocuk evlat edindiğini belirterek bu yolda kendisine destek veren herkese teşekkür etti.

“AYAZİN TARİH BOYUNCA SEÇİLMİŞ BİR ŞEHİR”

Frig Vadisi’nde gerçekleştirilecek olan uçan balon projesinin mayıs ayıyla birlikte balonların havalanacağının müjdesini veren Vali Gökmen Çiçek; “ Frig vadisi, Emre Gölü ve Ayazini Projelerimiz tüm hızıyla devam ediyor. Projemize Ayazini’den başladık çünkü, Ayazini tarih boyunca seçilmiş bir şehir. Ayazini ile ilgili projelerimiz tüm hızıyla devam ediyor. Ayazini’de ki tüm ihalelerimizi tamamladık. Bu anlamda hiçbir sıkıntımız yok. Başladığımız her projeyi tamamlayarak eksiksiz olarak yürütmeye çalıyoruz. Çalışmaların eksiksiz olması için ince eleyip sık dokuyoruz. Çünkü Ayazini benim ayrı bir tutkum” ifadelerinin altını çizdi.

Gökmen Çiçek, Ayazini turizme kazandırma çalışmaları kapsamında bölgeyi ziyaret edecek tüm yerli ve yabancı turistlerin ve bölge tanıtımına bölge halkının sahip çıktığını belirtti. İki haftalık Üniversite desteğiyle eğitim verilererek Ayazini halkından tam 136 kişiye “Turizm Rehberliği” sertifikası verildiğini aktardı.

“BÜYÜK BİR KOMPLEKS KURACAĞIZ”

Emre gölü’nde açılacak olan “At biniciliği ve ok atıcılığı kompleksi” projesine  bölgeye düzenlenen bir ziyerette Döğer Gençlerinin kurduğu ok atıcılığı ve at biniciliği kursunun antrenmanlarının bana  ilham olduğunu söylemek yanlış olmaz diyen Vali Gökmen Çiçek; “ Emre Gölü’nde güzel bir kompleks kuracağız. Bu bölge ziyaretçilerini her anlamda besleyen ve karşılayan bir yer olacak. Tarihten, turizme, alışverişten, sosyalleşmeye kadar tüm alan faaliyetlerine sahip bir proje olacak” dedi.    

Ayrıca Bolvadin’de bulunan  Kırkgöz Köprüsünün ihalesinin tamamlandığını müjdeleyerek buranın tarihiyle, antik yoluyla muazzam bir yer olacağını duyurdu.

“KADIN KÜLTÜR EVLERİ 8 MART’TA TAMAMLANIYOR”

Kadın kültür evleri tamamı ile eşim Sümeyra Hanım'ın fikri ve desteği ile projeleşti sözlerine dikkat çeken Gökmen çiçek;"kadın kültür evleri ile ilgili projemiz 8 Mart'ta tamamlanacak. Bu kapsamda çalışmalarımız hızla devam ediyor.kaymakamlar ve belediye başkanlarımızla sık sık görüşüyor ve  projeyi yakından takip ediyoruz.Kadın kültür evleri projesi kaymakamlar ve belediye başkanları arasında bir çalışma bütünlüğü sağladı. Kadın kültür evlerimiz il ve ilçeleri birbirine bir ağ gibi bağlayarak çalışmalarını sürdürecek. Burada asıl amaç, birbirlerini destekler nitelikte çalışıyor olmalarıdır"şeklinde konuştu.

 "2021 AFYON'UN YILI OLACAK"

Kadın kültür evleri sürdürdükleri projelerle bir okul gibi işleme işlemeye devam edecek. Projeye ilk başladığımızda böyle bir şeye ne gerek var ifadeleri ile karşılaştık.Ancak yılmadık. "Bir tek annemiz orada mutlu olacağını bilmek bize yeter” düşüncesi ile hareket ettik. Kadın kültür evleri tek bir proje değildir diyen Vali Çiçek; " kadın kültür evleri olmadan kadın kooperatiflerinin kurmazdık. Kursak bile bu denli işlemezdi biz bu projemizin sağlamasını kadın kültür evleri üzerinde yaptık. Kadın kültür evleri tek tek planlandı. Bu nedenle kadın kültür evleri ve kooperatifleri birbirine destek bir şekilde çalışarak tarım ve el sanatı ürünleri üzerinde üretim yapacak “dedi.

Afyonlu iş adamlarına ve otel turizm sektörüne seslenen Vali Gökmen Çiçek, "Buradaki otellerimiz bizim ürünlerimizi kullansınlar. Afyon kendisine kendisi sahip çıkacak. Çünkü Afyon'da dayanışma var. Bu nedenle siz üretin biz satacağız kadın kooperatiflerinin pazarı hazır” ifadelerini kullandı.

 "SANDIKLI'YA HAYIRLI OLSUN"

Programda Sandıklı içinde müjde veren Gökmen Çiçek; "Yapılması beklenen Sandıklı Kapalı Spor salonu yeri alındı. Sandıklımıza hayırlı olsun" dileklerinde bulundu.

"HUZUR VE GÜVEN ORTAMINI SAĞLAYACAĞIZ"

Dinar İlçesi’nde kurulan Narkotik Şube’yi İl Emniyet Müdürü Ali Temiz ve İl Jandarma Komutanı Albay Yılmaz Kırgel’in çalışmaları yerinde incelediğini belirterek asayişi ve halkımızın güvenliğini sağlamak için her şeyi yapacağız şeklinde konuştu. Vali çiçek, bu kapsamda Erenler mahallesinde açılan emniyet müdürlüğü'ne dikkat çekerek suçlarla mücadele verilerini paylaştı.

Gökmen Çiçek; "2019-2020 yılında çeşitli suçlarla mücadelemiz kapsamında suç oranlarında gerileme yakaladık. Evde hırsızlık yüzde 10, faili meçhul olaylar yüzde 30, trafik kaza oranlarımız ise emniyet tabanlı yüzde 7, jandarma tabanlı ise yüzde 17'lik bir ivme kazandık” şeklinde konuştu.

İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinin etkilerinin üzerinde durularak eğitimcilerin sorunları konuşulan programda eğitim süreci ile alakalı bilgi veren Vali Çiçek; " Eğitim süreci ile alakalı her şey şeffaf bir çerçeve ile masaya yatırılarak değerlendirildi. Eğitim ile ilgili eksiklerimizi öğrenci ve velilerimizi bilgilendirerek çözmeye çalışacak ve bu amaçla çalışmalar düzenleyeceğiz “dedi.

"EBA'YA ULAŞAMAYAN HİÇBİR ÖĞRENCİ KALMAYACAK"

Bu yıl il ve ilçeler bazında bakıldığında eğitim alanında ilimiz en çok öğretmen tayini alan il oldu. Bu sayede öğretmen sayımız arttı diyerek masa ve tablet dağıtımı projelerinin devam ettiğinin belirtti.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

Mehmet Emin Güzbey Dobra Dobra Programı Dazkırı İlçesi Şehit Süleyman Demirel Kanal 3 Vali Gökmen Çiçek Frigya Vadisi Kadın Kültür Evleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tedbirler görüşüldü
Tedbirler görüşüldü
Şehidimizi cennete uğurladı
Şehidimizi cennete uğurladı