NÜFUSUMUZ ARTIYOR

Afyonkarahisar’ın 2020 nüfus verileri açıklandı. Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) 2020 yılı nüfus verilerine göre Afyonkarahisar merkez ve ilçelerinin yeni nüfus verileri belli oldu

NÜFUSUMUZ ARTIYOR
NÜFUSUMUZ ARTIYOR Admin
Bu içerik 26 kez okundu.

TÜİK Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi sonuçlarına göre 2019 yılında içerisinde Afyon’un toplam nüfusu 729 bin 483 iken bu sayı 31 Aralık 2020 tarihi itibariyle 736 bin 912’ye yükseldi. Böylelikle Afyon’un  yıllık nüfus artışı hızı ise 10,1 olarak açıklandı. Cinsiyete göre dağılıma bakıldığında ise Afyonkarahisar Merkezde 156 bin 882 erkek, 156 bin 181 kadın yaşıyor. Toplamda ise merkez nüfus sayısı 313 bin 63 olarak açıklandı.

SORUMLULUĞUMUZUN FARKINDAYIZ, VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ

Afyonkarahisar’ın nüfus artışıyla ilgili bir değerlendirmede bulunan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek; “Birlikte büyüyor, birlikte gelişiyoruz” dedi. Hedeflerinin Afyonkarahisar’ı küçülen değil, büyüyen bir il konumuna getirmek olduğunu söyleyen Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, "Bunun için gerek hükümet gerekse yerel yönetimler olarak var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. 2020 yılı itibariyle TÜİK verilerine göre şehrimizin toplam nüfusunun arttığını görüyoruz. Afyonkarahisar Belediyesi olarak sorumluluğumuzun farkındayız, ilimizi güzelleştirmeye ve geliştirmeye hep birlikte devam edeceğiz " diye konuştu.

>>ODAK HABER MERKEZİ 

TÜİK Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi Mehmet Zeybek TÜİK
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadın İşçilerin Kadınlar Günü Kutlandı
Kadın İşçilerin Kadınlar Günü Kutlandı
Nağ Mağlup Lideri Devirdik
Nağ Mağlup Lideri Devirdik