ESNAFA BÜYÜK KOLAYLIK SAĞLANIYOR

COVID-19 salgını sebebiyle işleri zarar gören ve hala faaliyet göstermeye devam eden esnafın , Türkiye Halk Bankası vasıtasıyla rahatlayacağı bir döneme girildi

ESNAFA BÜYÜK KOLAYLIK SAĞLANIYOR
ESNAFA BÜYÜK KOLAYLIK SAĞLANIYOR Admin
Bu içerik 36 kez okundu.

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven müjdeli haberi sosyal medya hesabından paylaştı. Yurdunuseven yaptığı paylaşımda:”Yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile esnaf ve sanatkârların Halkbank'ın sağladığı düşük faizli kredi kullandırılmasına ilişkin kararlar kapsamındaki kredi borçları 6 ay ertelendi” ifadelerine yer verdi.

BU ÜLKE ESNAF VE SANATKARLARININ YANINDA

Halk Bank’ın büyük etkisi olduğu bu uygulamada esnafın yüzü bir kez daha güldü. Pandemiden dolayı bankalardan çektiği kredileri geçim kaynağı olan kullanan esnaf, yüklerini hafifletmek istiyor. Esnafa büyük yardımı dokunacak kararı Cumhurbaşkan’ı onaylayarak, yüreklerin ferahlamasına yardımcı oldu. Halk Bank sayesinde düşük faizli kredi kullanabilecek olan vatandaş kredi borçlarının ertelenmesine çok sevindi.

YÜZLER BU SEFER GERÇEKTEN GÜLDÜ

Alınan bu karar kapsamında borçlarını erteleyen esnaf , talep ettiği takdirde ilgili banka tarafından erteleme süresi içerisinde düşük faizli kredi hakkını kullanabilecek. En azından biraz da olsa rahatlayacağını söyleyen esnaf ve sanatkarlar bu kararın alınmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek, yüzlerinin gülmesine sebep oldukları için minnet duyduklarını belirttiler.

>>ODAK HABER MERKEZİ 

COVID-19 AK Parti İbrahim Yurdunuseven Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Halk Bank
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Devremülkçülere dev operasyon
Devremülkçülere dev operasyon
Medyayı bilinçli kullanalım
Medyayı bilinçli kullanalım