ANNE YÜREĞİ HERKESİN İÇİNİ ISITTI

Yalova'nın Çiftlikköy İlçesi'nde yaşayan 117 yaşındaki Zeliha Nine, kendi elleriyle ördüğü 115 çift çorabı soğuk bölgelerde görev yapan Mehmetçiklerimize bağışladı

ANNE YÜREĞİ HERKESİN İÇİNİ ISITTI
ANNE YÜREĞİ HERKESİN İÇİNİ ISITTI Admin
Bu içerik 44 kez okundu.

 Zeliha ninenin birbirinden güzel çorapları ve yürekleri ısıtan mektubu Şırnak’taki Kureşin Tepe Üs Bölgesindeki Mehmetçiklerimize dağıtıldı. Çorapları alan, mektubu okuyan ve daha sonra operasyona çıkan Mehmetçikler, Zeliha ninenin bu fedakârlığına karşılık ona bir mektup yazarak çeşitli hediyeler gönderdi. Yalova’daki evinde ziyaret edilen Zeliha Nine kahraman Türk askerinin kendisine gönderdiği hediyelerden ve yazdığı mektuptan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ziyarette yer alan kadın subaylarımızın ellerini sımsıkı tutan Zeliha nine, heyette yer alan tabip personelimiz tarafından da sağlık kontrolünden geçirildi. Zeliha ninemize Mehmetçiklerimizin yazdığı mektup şu şekilde:

HEM AYAKLARIMIZI HEM YÜREKLERİMİZİ ISITTINIZ

"Kıymetli Zeliha ninemiz, bizim için dualarınızla örerek göndermiş olduğunuz, hepsi birbirinden güzel sevgi dolu hediyelerinizi aldık. Hediyeniz ve duygu dolu mektubunuz için teşekkür ederiz. Hem ayaklarımızı hem de yüreklerimizi ısıttınız. Yüreğiniz kadar tertemiz ellerinizle, bizleri düşünerek ilmek ilmek ördüğünüz, birbirinden güzel renk ve motifleri olan çoraplar bizim için paha biçilemez değerdedir. Elleriniz dert görmesin.Sizin gibi, Peygamber ocağında bulunan asker evlatlarını düşünen ve dualarını eksik etmeyen büyüklerimizin olması bizim için büyük bir onur kaynağıdır. Sizin bize göstermiş olduğunuz değeri ve sevgiyi tüm kalbimizle burada hissediyoruz. Hediyeniz ve bizim için ettiğiniz dualar gücümüze güç katmıştır. Torunlarınıza bıraktığınız kutsal emanetlere canımız pahasına sahip çıkacağımıza emin olunuz. Mehmetçikler olarak gücümüzü sizin dualarınızdan, güzel duygu ve düşüncelerinizden alıyoruz. Allah sizin gibi büyüklerimizi başımızdan eksik etmesin. Sizler var oldukça bizler, her daim bu vatanın yılmaz bekçileri olmaya devam edeceğiz. Örmüş olduğunuz çoraplarla attığımız her adımda minnet ve dualarımızla sizi hatırlayacağız. Türk Silahlı Kuvvetleri adına, sağlıklı ve uzun ömürler diler, şükranlarımızı sunarız. İyi ki varsınız, teşekkür eder ellerinizden öperiz."

ÖLENE KADAR SİZİ UNUTMAYACAĞIM

Mektupta yazılanları dinlerken duygulanan, sık sık dua eden Zeliha ninemiz, "Allah sizden razı olsun. Gelmenize çok sevindim. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Allah sizlere uzun ömür versin. Sizi hiç unutmuyorum, hep dua ediyorum. Benden de çok selam söyleyin onlara. Ben çok memnun oldum. Ölene kadar sizi unutmayacağım." dedi. Zeliha ninenin oğlu Cafer Barlas da annesinin Mehmetçiklere yün çorap ördüğünün duyulmasının ardından devletin, Millî Savunma Bakanlığının sıcak yaklaşımından büyük mutluluk duyduklarını vurguladı. Cafer Barlas ziyaret sırasında duygularını şu sözlerle paylaştı: "Annemin mütevazı çorapları karşısında devletimizin ve Millî Savunma Bakanlığının gösterdiği bu hassasiyet bizi son derece mahcup etti, utandırdı. Ben durumu anneme anlatınca uykusu kaçtı heyecandan. Bugün de sabahtan itibaren tatlı bir telaş içinde. Annem askerlerimizin dualarıyla inşallah cennete gider. Mehmetçiklerimizin ve paylaşım yapan vatansever insanlarımızın duası, anneme cennet yolunu açacak diye düşünüyorum. Biz de seviniyor ve onunla gurur duyuyoruz. Devletimize karşı büyük minnet ve şükran duyuyoruz."

>>ODAK HABER MERKEZİ 

Zeliha nine Yalova Çiftlikköy ilçesi Mehmetçik
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tedbirler görüşüldü
Tedbirler görüşüldü
Şehidimizi cennete uğurladı
Şehidimizi cennete uğurladı