İLK KONGRE İLK SEÇİM

Afyonkarahisar Deva Partisi 1. Olağan Kongresini Afyonkarahisar İhsaniye ilçesinde yaptı. Kongreye Deva Partisi Kurucular Kurulu üyesi ve GMYK üyesi Hatice Özkal ve çok sayıda partili katıldı

İLK KONGRE İLK SEÇİM
İLK KONGRE İLK SEÇİM Admin
Bu içerik 469 kez okundu.

Yapılan kongre de söz alan GMYK üyesi Hatice Özkal, Afyonkarahisar’da ve ülke sorunlarına çözüm bulmak için kurulduğunu söyledi. Özkal, “Deva Partisini 90 kişilik yürekli insan Mart ayında Memleketin kötü gidişatına dur demek adına inisiyatif ortaya koydular. Yeni siyaset anlayışı ile kurulan Deva Partisi rekor bir sürede 41 ilde kongre yaparak 1 Temmuz itibari ile seçimlere girmeye hak kazanmıştır.İhsaniye kongresi Afyonkarahisar Deva Partisi  için ilk seçimli İlçe kongresi olması hasebiyle tarihi bir önemi olduğu , diğer ilçelerimizi de tamamlayıp Afyonkarahisar ve memleketin önündeki sorunlara çözüm için sahalarda olacağımızı milletin sorunlarını sadece dinlemek değil politika geliştirmekte proaktif olacağımızı belirtmek isterim. İhsaniye ilçe başkanlığına seçilen Ahmet ÇAKAR ve yönetimini tebrik ederim. Rabbim yollarını açık etsin” dedi.

Deva Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Kadir Daylık, geçtiğimiz gün şehit olan Astsubay Kıdemli başçavuş Süleyman Demirel’in ailesine başsağlığı dileyerek sözlerine başladı. Daylık, “Sayın Ali Babacan önderliğinde kurulan DEVA partisine yönelik ilginin ülkemizde ve ilimizde artmasının DEVA Partisi İl Teşkilatı olarak bizleri sevindirdiğini belirterek sözlerime başlamak istiyorum. DEVA Partisi olarak Afyonkarahisarın Tüm Belde ve Köylerinde çok güçlü, kararlı ve dinamik bir ekip ile ülke sorunları için mücadele edeceğimizi, ülkemizde ve şehrimizde, ilçelerimizde ve köylerimizde, çoğulcu toplumsal yapının savunucusu olacağımızı yöremiz için projeler üreteceğimizi. Teşkilatlarımızla birlikte, muhatap aldığımız kesimin milletin dertleri olacağını siyasi nezaketimizden de asla vazgeçmeyeceğimizi,  DEVA Partisi olarak, toplumun aradığı huzur, refah ve mutluluk için mücadele edeceğimizi belirtmek isteriz” dedi.

Başkan Kadir Daylık İhsaniye ilçesinden bahsederek frigyalılara kadar uzanan geniş bir coğrafya olduğunu söyleyen Daylık, “Anadolunun 1071 Malazgirt Zaferi ile Türk yurdu olduktan sonra Türklerin yerleşim bölgesi olarak bu toprakları seçmesi bu toprakların ne kadar manevi değerlere sahip olduğunun ispatı niteliğindedir. 1942 yılına kadar köy olarak kalan İhsaniye ilçemiz 1 Nisan 1959 yılında ilçe olmasına karar verildiği tarihten bu güne geçen 62 senede maalesef pek fazla değer verilmemiş ilçemiz için önemli adımlar atılmamıştır. Şu ana kadarki hükümetinin iktidar dönemlerinde de bu topraklara verilmeyen değer, bugünlere kadar kaderine terk edilmiş bir ilçe olmasını maalesef beraberinde getirmiştir” ifadesini kullandı.

İhsaniye İlçe Başkanlığı seçimine de tek liste giren Ahmet Çakar kazandı.

İlçe Başkanı Çakar,”İhsaniye İlçe Başkanı Ahmet Çakar: İhsaniye İlçesi Deva Partisi başkanı olarak uzaklardan gelen partili gönüldaşlarımıza ve yönetim kurulu üyelerine şükranlarımı sunar layık görülen bu görevi en iyi şekilde yerine getirme gayreti içersinde olacağıma yönetim kurulu ekibim adına inancım tamdır” diyerek sözlerini tamamladı.

>>ODAK HABER MERKEZİ 

Hatice Özkal GMYK Kadir Daylık Ali Babacan Ahmet Çakar İhsaniye İlçesi Deva Partisi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadın İşçilerin Kadınlar Günü Kutlandı
Kadın İşçilerin Kadınlar Günü Kutlandı
Nağ Mağlup Lideri Devirdik
Nağ Mağlup Lideri Devirdik