KADINLAR BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Adıyaman, Edirne, Erzurum, İzmir, Kırşehir, Mersin ve Osmaniye 6. Olağan İl Kadın Kolları Kongrelerine Dolmabahçe Ofisi’nden video konferans yöntemiyle bağlanarak partililere hitap etti

KADINLAR BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR
KADINLAR BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR Admin
Bu içerik 29 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kongrelerin hayırlı olmasını dileyerek, kongrelerde görev alacak başkan ve yönetimlerini tebrik etti. Kadın kollarının, 2023 seçimlerinde kurulacak 271 bine yakın sandık için, 813 bine yakın kadın sandık kurulu üyesi bulmak için verdiği sözü tutacağına olan inancını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, tespit edilecek sandık kurulu üyelerinin seçim gününe kadar bulundukları yerlerde tüm haneleri, tüm kadınları tek tek ziyaret etmesi gerektiğini söyledi.

ONLARI GÖRMEZDEN GELMEYİN

Türkiye’de kadınları yok sayan, görmezden gelen, kadınların gücünü harekete geçiremeyen bir siyasetin başarıya ulaşamayacağını dile getiren Erdoğan, “Kadınlara sadece vitrin süsü, dolgu malzemesi, yasak savma kontenjanı olarak bakan bir siyasi hareketin milleti temsil etmesi mümkün değildir. Biz samimiyeti her konuda olduğu gibi siyasette ve kadınların siyasetteki varlığı hususunda da mücadelemizin merkezine yerleştiriyoruz. Siyasi hayatımızın her döneminde hanımların tüm kademelerde hak ettikleri konumlara gelebilmesini temin etmenin gayreti içinde olduk” dedi.

KADINLAR HER YERDE

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eğitimden istihdama ve siyasete kadar kadının her alanda önemli bir yere geldiğini, TBMM’de AK Parti Grubu’nda 54 kadın milletvekili bulunduğunu, öğretmenlerin yüzde 60’ının, üniversitelerdeki akademik kadroların ve yargı mensuplarının yarıya yakınının ve kamudaki toplam istihdamın yüzde 40’ının kadınlardan oluştuğunu aktardı.Kadınların iş gücüne katılımının yüzde 31’i geçtiğine dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, kayıt dışı çalışan kadınların sayısının da yarı yarıya azaldığını vurguladı. Erdoğan, AK Parti Genel Başkanı, Başbakan ve Cumhurbaşkanı olarak kadınların attığı her adımda, girdiği her mücadelede onların yanında yer aldığını ve böyle davranmaya devam edeceğini sözlerine ekledi.

BU ZAMANDA AİLE KALABİLMEK ÇOK ÖNEMLİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin nüfusunun 84 milyona dayandığını ancak yaş ortalamasının düştüğünü belirterek, bu göstergelerin aile kurumuna ve çocuklara sahip çıkılması için uyarı niteliğinde olduğunu anlattı. Aile yapısının uzunca bir süredir bilinçli olarak yapılan saldırı dalgası altında olduğunu anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, medya yoluyla dayatılan çarpık toplumsal mesajların aile yapısını çökertmeyi hedef aldığını, amacın bireyi aileden kopartarak küresel dayatmaların savunmasız hâle dönüştürülmesi olduğunu söyledi.

>>ODAK HABER MERKEZİ

AK Parti Recep Tayyip Erdoğan 6. Olağan İl Kadın Kolları Kongresi Dolmabahçe Ofisi TBMM
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Emirdağ'da Uyuşturucu Operasyonu
Emirdağ'da Uyuşturucu Operasyonu
Oğluyla aynı kaderi paylaştı
Oğluyla aynı kaderi paylaştı