KADIN KOOPERATİFLERİ ÖNEMLİ

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğü, 2 gün süren İstişare ve Değerlendirme Toplantısı için Afyonkarahisar’daydı. Toplantının açılışına Vali Gökmen Çiçek de katıldı

KADIN KOOPERATİFLERİ ÖNEMLİ
KADIN KOOPERATİFLERİ ÖNEMLİ Admin
Bu içerik 26 kez okundu.

Toplantıya Vali Gökmen Çiçek’in yanı sıra Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Köksal Kacır, Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç ve Tarım Kredi Kooperatifi Genel Müdürlüğü bürokratları katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Köksal Kacır, Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç sırasıyla birer konuşma yaptı.

ÖNEMLİ BİR ROL MODEL 
Daha sonra kürsüye gelen ve kooperatifçiliğin önemine dikkat çeken Vali Gökmen Çiçek: “Kırsal kalkınmanın sağlanması ve kırsalda kadının güçlenmesi konusunda öne çıkan en önemli modellerden biri kooperatifçiliktir. Kooperatifler, kadınlara ve gençlere istihdam sağlanması bakımından önemli kuruluşlardır. Tarım Kredi Kooperatifleri, ilimizde de kadın kooperatifleri başta olmak üzere hep bir elden üretim yapmak isteyen bütün kooperatiflerin en büyük destekçisidir. Afyonkarahisar ilimizde aynı anda tüm ilçelerimizde kadınlarımızın her yönden gelişimini sağlamak ve onları üretimin ve dahi kalkınmanın merkezine konumlandırmak hedefleriyle kadın kültür evlerini ve bu evler bünyesinde kadın kooperatiflerini kurduk. Kadın kooperatiflerimiz aracılığıyla ilçelerimizde gıda ürünlerinden hediyelik eşyalara, takılardan lavanta ürünlerine kadar çok geniş yelpazede ürün hazırlayabilen ve bu ürünleri pazarlayabilen bir sistem oluşturduk. Ürünlerin geliştirilmesi ve pazarlanması konusunda Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğü'müzün kadın kooperatiflerimize destek olarak bu sisteminin geliştirilmesi ve güçlendirilmesi büyük önem arz etmektedir.  Afyonkarahisar kadın kooperatifleri inşallah bütün illerimizde yaygınlaşacak ve yerel üreticinin kalkındırılabileceği önemli bir model olacaktır” dedi. Vali Gökmen Çiçek’in konuşmasının ardından toplantı çeşitli eğitimler ve görüş alışverişinde bulunulması ile devam etti.

Emine Yavuz Gözgeç Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Vali Gökmen Çiçek Köksal Kacır
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇEYREK ASIR GERİDE KALDI
ÇEYREK ASIR GERİDE KALDI
BAYAT’TA TARİH YATIYOR
BAYAT’TA TARİH YATIYOR