Saklı hazine Ayazini

Vali Gökmen Çiçek hafta sonunda yine mesai yaptı. Çobanlar ve İhsaniye İlçesinde incelemelerde bulunan Vali Çiçek, Kadın Kültür Evleri’nde üretilen ürünleri inceledi Frig Vadisi’nde yapılan çalışmaları yerinde gördü

Saklı hazine Ayazini
Saklı hazine Ayazini Admin
Bu içerik 24 kez okundu.

Vali Gökmen Çiçek cumartesi günü Çobanları İlçesinde ki Kadın Kültür Evi’nde üretilen ürünleri inceledi. Daha sonra İhsaniye İlçesine giden Vali Çiçek büyük önem verdiği Frig Vadisi'nde yürütülen çalışmaları yerinde gördü. Binlerce yıllık tarihin yaşamla birleştiği Ayazini Köyü yerli ve yabancı turisti ağırlamak için gün sayıyor. Evler, sokaklar, yollar başta olmak üzere köyün çehresi yenileniyor. Vali Gökmen Çiçek tarihin yeniden canlandığı Ayazini Köyü’nde de incelemelerde bulunarak, çalışmalardaki son duruma dair bilgiler aldı. 

EMEKLERİN KARŞILIĞINI ALACAĞIZ 

Ayazini Köyü’nün saklı bir hazine olduğuna dikkat çeken Vali Gökmen Çiçek: “Büyük hedefler ve güzel hayallerle başlattığımız projelerimiz hızla devam ediyor. Bizim bu bölgenin cazibe merkezi olacağı fikrimize ve hedefimize tüm köy halkının da inanması ve gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine herkesin de büyük bir inançla destek olması büyük mutluluk verici. Burada bir tarih küllerinden doğuyor. Hep birlikte seferber olduk ve bahar aylarında yerli ve yabancı turisti ağırlamak için gün sayıyoruz. Buradaki eserler bizlerin göz bebeği. Onlara zarar vermeden ve doğal dokuyu mümkün olduğunca koruyarak bölgeyi restore ediyoruz. Burası saklı bir hazine. Tarih, doğa, yaşam, gizem, büyüleyici manzara her şey var. Bizler sadece küçük dokunuşlarla bu güzellikleri ortaya çıkarıyoruz. Emek veren, gece gündüz çalışan tüm köy halkına teşekkür ediyorum. İnşallah bahar ve yaz aylarında bu emeklerin karşılığını fazlasıyla alacağız” dedi.

>>ODAK HABER MERKEZİ

Çobanlar İlçesi İhsaniye İlçesi Kadın Kültür Evleri Frig Vadisi Gökmen Çiçek
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ARAZİ YOLLARI İÇİN BEKLENEN ÇALIŞMA BAŞLADI
ARAZİ YOLLARI İÇİN BEKLENEN ÇALIŞMA BAŞLADI
İKİ ANLAMLI ZİYARET
İKİ ANLAMLI ZİYARET