Sessiz sedasız yardım

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Afyonkarahisar temsilciliği pandemi dolayısıyla ekonomik sıkıntı yaşayan mülteci ve Afyonkarahisarlı ailelere gıda kolisi dağıtımına başladı. Dört günde 200 aileye ulaşmayı hedefleyen İHH yetkilileri organizasyon tamamlandığında yaklaşık 50 bin liralık yardım dağıtmış olacak

Sessiz sedasız yardım
Sessiz sedasız yardım Admin
Bu içerik 31 kez okundu.

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Afyonkarahisar ekipleri şehrin ücra noktalarında tespit edilen ailelere sessiz sedasız yardım dağıtıyor. Yardım faaliyetlerine İHH İstanbul Teşkilatlanma birim görevlisi Nurullah Polat, İHH yurt içi yardım birim görevlisi İbrahim Kılıç, İHH Afyonkarahisar Başkanı Ahmet Ertürk, İHH Başkan Vekili Arif Ören ve çok sayıda gönüllü katıldı. Hem mülteci, hem de Afyonkarahisarlı ailelerin kapısını çalan ekipler, yardımlarla yoksul ailelerin yüzlerini güldürüyor. Hafta sonu yapılan çalışmalarda 70 aileye ulaşıldı. Toplamda ise 200 aileye ulaşılması hedefleniyor. Namaz ve İnfak kardeşliği Platformu tarafından desteklenen yardım paketlerinde temel ihtiyaç maddeleri yer alıyor. 

50 BİN LİRA BÜTÇE AYRILDI
Yardım faaliyetinin ardından bir açıklama yapan İHH Afyonkarahisar temsilcisi Ahmet Ertürk, “Afyon İHH olarak Namaz ve İnfak Platformu'nun katkıları ile birlikte 4 günlük bir çalışma organizasyonumuz yapıldı. Afyon İHH gönüllerimiz, Genç İHH’mız, Kadın Kollarımız, ana kadememizdeki gönüllü kardeşlerimiz ile birlikte öncelikli olarak belirlemiş olduğumuz 200 ailenin taramalarını yaparak, bu taramalarda ihtiyaç durumlarına göre kumanya ev eşyası gıda paketleri kıyafet gibi ihtiyaçların giderilmesi sağlanıyor. Bizim buradaki yapmış olduğumuz çalışmada pandemiden dolayı mağdur olan kardeşlerimize gerek mülteciler olsun, gerek Afyonkarahisar halkımız olsun yardımcı olmaya çalışıyoruz. Katkılarından dolayı bütün hayırseverlere teşekkür ediyoruz ve inşallah bu 4 gün içerisinde 200 aileye, toplam da bine yakın kişiye dokunmuş olacağız. Bu kumanyaların her birinin bedeli 150 TL. Bununla birlikte ihtiyaçlara göre ayni yardımlarda yapılmaktadır eşya yardımlarımız yapılmakta, kıyafet yardımlarımız yapılmakta. Bu bağlamda da tüm hayırseverlere teşekkür ediyoruz. Yaklaşık olarak 50.000 liralık bir bütçe ile Şubat ayı çalışmamızı sürdürüyoruz” dedi.

Afyon İHH
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadın İşçilerin Kadınlar Günü Kutlandı
Kadın İşçilerin Kadınlar Günü Kutlandı
Nağ Mağlup Lideri Devirdik
Nağ Mağlup Lideri Devirdik