HAYVANSEVERLER SESLERİNİN DUYULMASINI İSTİYOR

Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Nurulllah Kaya, şehirde sahipsiz sokak hayvanlarına destek veren, yardım eden ve koruyan gönüllü hayvan severlerle birlikte Afyon Belediye’sini ziyaret etti.

HAYVANSEVERLER SESLERİNİN DUYULMASINI İSTİYOR
HAYVANSEVERLER SESLERİNİN DUYULMASINI İSTİYOR Admin
Bu içerik 28 kez okundu.

Başkan Yardımcısı Murat Öner’le birlikte gerçekleştirilen toplantıya Veteriner İşleri Müdürü İsmail Atlı ve  ekipleri katıldı. Ziyarette hayvanseverler sokak hayvanlarının bakımına yönelik talep ve önerilerini dile getirdi. Duyarlı bir kesimle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Murat Öner, hayvan haklarının kamu görevinin yanında insani bir görev olduğuna işaret etti. Hayvanlara gösterilen şiddet ve yaralama gibi olumsuz görüntüleri ortadan kaldırma adına çalıştıklarını söyleyen Murat Öner; “Afyonkarahisar Belediyesi olarak hayvanların bakım, barınma ve ihtiyaçlarını karşılama noktasında Türkiye’de iyi noktada olduğumuzu düşünüyoruz. Buna rağmen “Eksiklerimiz var mı dır? Derseniz elbette vardır. Varsa eksiklerimiz  giderilmesi sizin gibi insanların duyarlılık göstermesiyle mümkün olacaktır” dedi. 
ÇALIŞMALARIMIZA OMUZ VERİYORSUNUZ
 Toplumumuzda sokak hayvanlarına karşı duyarlılığın artmasının Belediyenin işini kolaylaştıracağına dikkat çeken Öner;“Buradaki duyarlı arkadaşlarımızın hepsinin taleplerini aldık. Bu talepler aslında bizimde kendi içimizden geçen, yapmak zorunda olduğumuz insani olarak içinde bulunmamız gereken duyarlı davranışlar. Bizler şu anda sokak hayvanlarımızla ilgili gerek sahada gerekse barınağımızda yeterince çalıştığımıza inanıyoruz. Üzerimizde biraz daha ağırlık hissederekten bunu biraz daha artırmanın arayışına gireceğiz. Sokak hayvanlarının daha iyi şartlarda barınması, iyileştirilmesi, bakılması ve akabinde alındıkları doğal ortamlara bırakılması için çalışmalarımız devam etmekte olup, bu çalışmalarımıza omuz verdiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.
BELEDİYEMİZ ÜZERİNE DÜŞENİ YAPIYOR
Afyonkarahisar Belediyesi’nin böyle bir oluşumda yer almasından duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Yardımcısı Nurulllah Kaya ise “Belediyemiz olmadan bizim bir tarafımız eksik kalıyor.  Sağlosun Belediyemiz bu tür hizmetler konusunda Anadolu standartlarında gayet yüksek ve verimli olduğunu biliyorum. Başta Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek olmak üzere Belediyemizin Sokak hayvanları konusundaki hassasiyetine teşekkür ediyorum. Bizim beklentimiz belediyelerin biraz daha sahiplenmesinin yanında toplumda sokak hayvanlarına yönelik şefkatin bilinebilirliğinin artırılmasıdır. Bu konuda Belediyemizin reklam panolarında yer alması, Diyanet İşlerimiz Başkanlığı tarafından Cuma hutbelerinde takviye edilmesi ve Afyonumuzda çok az olmakla beraber sadist anlayışların, bizi rahatsız eden uygulamaların önüne geçilmesi için var gücümüzle kamuoyu bilinciyle karşısında durmalıyız. . Bu doğrultuda desteklerinizi her daim bekliyor, başarılı olacağımıza inanıyorum” dedi. Ziyaret sonunda gönüllü hayvanseverler duyarlılığından dolayı Valiliğe ve Belediyeye teşekkür ettiler.

>>ODAK HABER MERKEZİ

Murat Öner Veteriner İşleri Müdürü İsmail Atlı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Emirdağ'da Uyuşturucu Operasyonu
Emirdağ'da Uyuşturucu Operasyonu
Oğluyla aynı kaderi paylaştı
Oğluyla aynı kaderi paylaştı